Publicēja: Auto Galvu Remonts | 21/09/2010

Dzinēja apkope

Zobsiksnas un pārējo siksnu maiņa

Motora apkopi ieteicams veikt  ik pēc katriem 60’000 km, kuras laikā tiek nomainītas zobsiksna, ģenerātora daudzceliņu, stūres pastiprinātāja siksna, kā arī spriegotājrullīši un parazītrullīši (atkarībā no motora) un pēc vajadzības ūdens sūkni un termostatu.

Eļļas maiņa

Eļļas maiņa ir viens no svarīgākajiem dzinēja apkopes darbiem. Sintētiku jāmaina ik pēc katriem 15’000 km, bet pussintētiku ik pēc 10’000 km. Protams pie eļļas maiņas nepieciešams arī nomainīt eļļas filtru.

Filtru maiņa

Filtru maiņa nav mazsvarīgs process auto apkopē.

  1. Netīrs un piesārņojies gaisa filtrs palielina Jūsu automašīnas degvielas patēriņu līdz pat 20%. Tāpēc filtru ražotāji iesaka gaisa filtrus mainīt, ik pēc 10’000 – 15’000 km, kad maina eļļas filtru un eļļu.
    Uzmanieties no nekvalitatīviem gaisa filtriem, tie nenodrošina pietiekamu gaisa caurplūsmu. Lietus (mitrā)laikā – sliktas kvalitātes filtriem (dēļ mitruma) gaisa caurplūde samazinās līdz pat 3-4 reizēm. Pēc izžūšanas – sliktas kvalitātes filtri vairs nekalpo kā sākumā, gaisa caurlaidība samazinās vismaz uz pusi.
  2. Degvielas filtrs ir vēl viens degvielas ekonomijas faktors, kas var ietekmēt degvielas patēriņu un degvielas sūkņa darbības mūžu. Jo netīrāks ir degvielas filtrs, jo lielāka slodze uz degvielas sūkni, kas samazina tā kalpošanas mūžu. Degvielas patēriņš palielinās līdz pat 15%, auto sāk sliktāk darboties, CO2 var palielināties, var sākt raustīties gan apgriezieni, gan auto no degvielas padeve, gan slāpt nost
    Uzmanieties no nekvalitatīviem degvielas filtriem – to kalpošanas mūžs nav tik garš un kvalitatīvs.
  3. Salona filtri nodrošina, lai ikdienā braucot pa putekļainām ielām vai ceļiem, mēs neelpotu to drazu, putekļus vai putekšņus, kas var tikt iesūkti caur ventilāciju salonā. Kā arī aktīvās ogles filtri novērš nepatīkamo smaku veidošanos. Salona filtru ražotaji iesaka to darīt rudenī un pavasarī, kad sākas putekšņu laiks.
    Pētījumos ir atklājies, ka pēc pusgada – salona filtrā sāk nostiprināties un veidoties baktērijas, kuras pie ieslēgtas ventilācijas iekļūst salonā un tālāk jau elpceļos, kas noved pie alerģiskām slimībām un citām elpvadu problēmām.

Publikācija no interneta un gudrām grāmatām.

Reklāma

Reklāma

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: