Publicēja: Auto Galvu Remonts | 19/01/2011

245 ZS no jaunā 2,0 litru BMW dzinēja

Tas beidzot ir klāt – BMW ir laiduši klajā jaunu četrcilindru 2,0 litru benzīna turbodzinēju, par kuru tika baumots jau sen.
Tas piedzīvos savu pirmizrādi zem BMW X1 xDrive28i motora pārsega un to būs iespējams aptaustīt Ženēvas autošovā martā.

Tiek ziņots, ka šis četrcilindru motors agrāk vai vēlāk aizstās bavāriešu autoražotāja klasisko 3,0 litru vienrindas sešcilindru dzinēju un atradīs savu vietu arī citu BMW modeļu klāstā.

Lai gan BMW pagaidām daudz neatklāj, sagaidāms, ka jaunais motors ar kodēto nosaukumu N20 papildinās gan 1.sērijas, X3, Z4 rodstera un 5.sērijas modifikāciju klāstu.
Jaunais dzinējs attīsta 245 ZS jaudu pie 5000 apgr./min. un tam ir 350 Nm liels griezes moments, kas pieejams jau pie 1250 apgriezieniem minūtē. Salīdzinājumam – 3,0 litru sešcilindru dzinējam, ko tas aizstāj, ir 258 ZS un 310 Nm griezes moments.
Tas ir aprīkots ar vienu turbīnu, kurai ir dubultrites komponējums (twin-scroll). Līdzīgu tehnoloģiju BMW izmanto savam trīslitru turbopūtes benzīna dzinējam, kam agrāko divu turbīnu vietā uzstādīta viena, saglabājot iepriekšējos tehniskos raksturlielumus.
Bāzes versijā tas savienots ar sešpakāpju manuālo pārnesumkārbu, taču pastāv opcija izmantot arī astoņpakāpju „automātu”. BMW norāda, ka ar manuālo transmisiju tas ļauj X1 xDrive28  no 0 līdz 100 km/h ieskrieties 6,1 sekundē, bet ar automātisko – 6,5 sekundēs. Tas ir par attiecīgi 0,7 un 0,3 sekundēm ātrāk, nekā modifikācijai ar līdzšinējo 3,0 litru sešcilindru dzinēju.

Turklāt jaunais dzinējs ir ekonomiskāks. BMW X1 xDrive28i vidējais patēriņš ir 7,9 litri uz 100 km, tātad par pusotru litru mazāks, nekā ar 3,0 litru motoru. (CO2 izmeši izplūdē – 183 g/km). Maksimālais braukšanas ātrums sasniegs 240 km/h.

Jaunais X1 xDrive28i pārdošanā Eiropā nonāks uzreiz pēc debijas Ženēvas autošovā martā.

Publikācija no interneta.

Reklāma

Reklāma

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: