Publicēja: Auto Galvu Remonts | 26/01/2011

Volkswagen XL1 = 0.90 litri uz 100 km

Izskatās, ka pasaulē ir uzsākušās degvielas ekonomijas sacensības. Pasaules automašīnu ražotāji, izstrādājot jaunus automašīnu modeļus, aizvien biežāk sāk piedomāt pie spēkrata degvielas ekonomijas. Kā viens no interesantākajiem eksemplāriem ir vācu „Tautas auto”, kas šonedēļ prezentēja automašīnu XL1, kuras degvielas patēriņš uz 100 kilometriem ir vien 0,90 litri ar kaitīgo izmešu daudzumu 24 grami uz vienu kilometru.

Mazlitrāžas Volkswagen XL1, kuram ir 0,8 litru divcilindrīgais TDI dzinējs ar 48 zs jaudu un 27 zs elektromotoru ar litija jonu akumulatoriem, pirmo reizi tiek izrādīts autošovā Katarā. Tam ir septiņpakāpju sekvenciālā divsajūgu pārnesumkārba un tas tikai ar elektroenerģiju prototips spējīgs nobraukt 35 kilometrus.

Tuksnešu valstī demonstrētajam eksemplāram būs koncepta statuss, bet jau 2013.gadā starts tiks dots sērijveida ražošanai.

3,81 metrus garais, 1,20 m platais un 1,14 m augstais divvietīgais automobilis ir gatavots no mākslīgā materiāla ar oglekļšķiedras piejaukumu un aprīkots ar hibrīdiekārtu, kas sastāv no divcilindru dīzeļa turbo dzinēja un elektromotora. Ar aerodinamiskās pretestības koeficientu tikai 0,186.

XL1 ātrumu 100 km/h spēj sasniegt 11,9 sekundēs, savukārt 795 kilogramus smagās automašīnās maksimālais ātrums ir 160 km/h.

Publikācija no interneta.

 

Reklāma

Reklāma

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: