Publicēja: Auto Galvu Remonts | 08/02/2011

Twin – Turbo V8 priekš Ferrari F70

2012. gadā Ferrari izlaidīs savas supermašīnas Enzo jauno versiju, un tai, pēc kompānijas vadītāja teiktā, vairs nebūs V12 motors, bet gan V8 dzinējs ar divām turbīnām.
Ferrari
Kā sarunā ar britu izdevumu Autocar sacījis Ferrari vadītājs Amadeo Felisa, nākamās paaudzes Enzo būs V8 motors ar degvielas tiešās iesmidzināšanas sistēmu un divām turbīnām, tādējādi atspēkojot līdzšinējās spekulācijas, ka Enzo varētu uzstādīt V6 turbo motoru.
Felisa norādījis, ka sešu cilindru motora nebūs, kamēr nemainīsies patērētāju noskaņojums pret neliela tilpuma dzinējiem. Citiem vārdiem – Felisa vēlas, lai patērētāji saprot, ka auto spējas nav tieši saistītas ar cilindru skaitu motora telpā. Tāpat Ferrari boss Autocar norādījis, ka klasiskie V12 motori nekur nepazudīs un, lai tas nenotiktu, tiekot izstrādātas hibrīdtehnoloģijas, ko likt lietā V8 un V10 automobiļos. Pēc Felisas teiktā Ferrari pagaidām arīdzan atturēsies izvērst oglekļa šķiedras lietojumu savu auto konstrukcijā. Lai gan šis materiāls tiek izmantots daudzos auto pat šasijas konstruēšanā, Ferrari boss paliek piesardzīgs. Pēc viņa teiktā, vēl nav veikta pietiekama izpēte un nav zināms, kādas ir oglekļa šķiedras īpašības pēc 20 līdz 30 gadu lietošanas un kas notiek, ja, piemēram, oglekļa šķiedras auto iekļūst negadījumā. “Mūsdienās ikvienu Ferrari var saremontēt, ja nu vienīgi tas nav iekļuvis pamatīgā avārijā, un es vēlos, lai šī īpašība mūsu mašīnām būtu raksturīga arī turpmāk.” Var atzīmēt, ka turbīnas Ferrari nav sveša lieta. Tā, piemēram, astoņdesmitajos gados itāļi nelielā skaitā izlaida modeli 288 GTO, kam bija 2,9 litru V8 twin turbo motors ar 400 zirgspēkiem, bet pēc tam tika izlaists arī modelis F40, kas no 2,9 litru turbo dzinēja izspieda 480 ZS.

Publikācija no interneta.

Reklāma

Reklāma

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: