Publicēja: Auto Galvu Remonts | 18/02/2011

“Toyota Auris” – “Nākotnes automobilis”

Toyota Auris hibrīdauto ir “nākotnes automobilis”. Šajā jaunieviestajā ADAC ikgadējo “Dzeltenā Eņģeļa” (“Gelben Angel”) apbalvojumu kategorijā Auris hibrīdauto tiek cildināts par lielisko degvielas ekonomiju un izcili zemo emisiju līmeni šajā automobiļu kategorijā.

Saskaņā ar žūrijas teikto, Toyota Auris ir visprogresīvākais mūsdienu hibrīdautomobilis attiecībā uz ikdienas praktiskumu, izmaksām, ietekmi uz vidi un drošību. Šis novērtējums pamatojas uz jaunu vērtēšanas metodi, ko ADAC – lielākais Vācijas automobiļu klubs – izstrādājis, lai garantētu visu, uz titulu pretendējošo automobiļu, objektīvu novērtējumu.

Vērā tika ņemti šādi kritēriji: vide (piesārņojuma apjoms, CO2 emisija), izmaksas (pamatcena, izdevumi par degvielu), praktiskums (sēdvietu skaits, bagāžas ietilpība, maksimālais nobraucamais attālums, laiks, kas nepieciešams, lai iepildītu degvielu vai uzlādētu akumulatorus) un drošība (drošības spilveni, automobiļa stabilitātes kontroles sistēma). Konkursā drīkstēja piedalīties tikai automobiļi ar benzīna, dīzeļa vai alternatīvās degvielas dzinējiem, kas aprīkoti ar Start & Stop sistēmu un atbilst Euro 5 emisiju standartam benzīna vai Euro 6 – dīzeļa dzinējiem.

Toyota Auris – pirmais pilnā hibrīda automobilis kompaktajā C segmentā – pilnībā atbilda šīm prasībām. Pateicoties Hybrid Synergy Drive, Auris hibrīdautomobiļa CO2 emisija 89 g/km apmērā ir izcili zema, bet daļiņu un NOx emisija ievērojami mazāka par dīzeļa automobiļu līmeni. Turklāt tā vidējais degvielas patēriņš 3,8 l/100 km šajā klasē ir nepārspēts. Pretēji elektromobiļiem, kurus darbina tikai elektromotors, Auris pilnais hibrīds nodrošina neierobežoti garu distanču veikšanu, braucot hibrīda režīmā.

Auris hibrīdauto ir arī ikvienam pieejams produkts – tā cena ir līdzvērtīga tāda paša izmēra un aprīkojuma tradicionāla jaudas avota darbinātiem automobiļiem, nemaz neminot ārkārtīgi atslābinošo braukšanas baudījumu, kā arī pilnībā elektriska un gandrīz absolūti klusa brauciena iespēju, turklāt neradot nekādus izmešus.

Auris hibrīdautomobilis ir Toyota pirmais solis, lai Toyota Hybrid Synergy Drive uzstādītu visam Toyota automobiļu klāstam – tas ir uzņēmuma mērķis, ko Eiropā tā vēlas sasniegt līdz 2020. gadam. Dažu tuvāko gadu laikā Toyota apņēmusies visā pasaulē ieviest vismaz 10 jaunus hibrīdauto modeļus.

Toyota Baltic AS


Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: