Publicēja: Auto Galvu Remonts | 04/04/2011

BMW sāks izmantot 3 un 4 cilindru turbomotorus

Bavārijas auto ražotājs izplatījis informāciju, ka TwinPower turbo tehnoloģijas sāks izmantot arī jaunos 3 un 4 cilindru motoros.

TwinPower tehnoloģija 2009. gadā pirmo reizi debitēja modelī 535i GT, savukārt šogad tika prezentēts arī pirmais TwinPower 4 cilindru turbo motors, ko uzstādīs modelim X1 xDrive28i – no 2 litru darba tilpuma tas attīsta 245 ZS.

Progresīvo turbokompresoru ieviešana aizvien plašākā dzinēju klāstā atspoguļo BMW apņemšanos līdz 2020. gadam sava modeļu klāsta vidējo CO2 izmešu līmeni pazemināt vēl par 25%. Kā atzīmē Automotive News Europe, periodā no 1995. gada līdz 2010. gadam BMW vidējais CO2 izmešu līmenis ticis samazināts par 30% un patlaban pērn tie bija 148 g CO2/km. Principā tas atbilst 5,4 litru vidējam patēriņam dīzeļdzinēju klāstā un 6,6 litru patēriņam starp visiem ar benzīnu darbināmajiem BMW modeļiem.

Jau minētais X1 xDrive28i vidēji patērē 7,9 litrus uz 100 kilometriem un tā CO2 izmešu līmenis ir 183 g/km. Tas aizvien ir vairāk nekā vidējais rādītājs kompānijā, taču BMW uzsver, ka izmešu daudzums tāpat ir par 16% zemāks nekā lielāka tilpuma motoram ar līdzvērtīgu jaudas rādītāju.

Kā minēts raksta sākumā, BMW plāno TwinPower turbo tehnoloģiju ieviest arī jauno 3 cilindru motoru klāstā. Pagaidām gan nav zināms, kad precīzi tas notiks, taču ir skaidrs, ka šos motorus iegūs gan MINI zīmola automobiļi, gan arī vienkāršākie BMW.

Publikācija no interneta.

Tvnet

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: