Publicēja: Auto Galvu Remonts | 07/04/2011

Klāt sezonas automobilistu laiks

Pavasaris — iespēja atbrīvoties no ziemā uzņemtajiem kaitīgajiem sārņiem un sagatavoties vasarai

Saules staru intensitātei pieaugot, mostas ne tikai daba. Apmeklējot lietotu automobiļu tirdzniecības vietas, vērojams, ka arī tur apmeklētāju skaits ir pieaudzis pēc tirdzniecības sastinguma, kāds parasti novērojams aukstajos ziemas mēnešos. Pārdevēji steidz atjaunot auto virsbūvju krāsas spīdumu, ar speciāliem silikona bāzes aerosoliem tiek atsvaidzināts ne vairs jaunu, ilgi lietotu un pat bezcerīgi vecu riepu ārējais izskats. Tiek veikta salona tīrīšana un pulēšana. Automobilis var būt pārvietošanās līdzeklis un arī hobijs vienlaikus. Daudziem tas ir kaut kas vairāk — draugs, vēl viens ģimenes loceklis, kurš vismaz reizi pavasarī ir pelnījis ko vairāk nekā ikdienā pavirši uzmesto acu skatu un eļļas līmeņa pārbaudi. Vēlā pavasarī, kad saules staru ietekmē pazudis gan ledus, gan koroziju veicinošās šķidrās masas peļķes uz ielām, spēkratu īpašnieki parasti steidz ieņemt vietu garu garajās rindās pie automātiskajām automazgātavām.

carwash

Mazgāt un atkal mazgāt

Apbrīnojami maz ir to, kas par sava auto izskatu rūpējas pastāvīgi, nesekojot reklāmas kampaņām un pūļa ietekmei. Spītējot gan reklāmas saukļiem apmeklēt mazgātavas februārī un martā, gan loģiskajam saprātam, ļaudis tās intensīvi apmeklēt sāk ap Lieldienām. Šāda taupība ir nepamatota, jo laikā, kad tiek ekonomēta nauda uz mazgāšanas un virsbūves virsmas pulēšanas rēķina, abrazīvie, koroziju veicinošie materiāli nodara daudz būtiskāku kaitējumu krāsai un lakai.

Ikviens var pārliecināties, ka dažu nedēļu laikā pat galvaniski apstrādātai pēdējās paaudzes autovirsbūvei krāsas bojājuma vietā izveidojas un progresē brūns rūsas traips. Uz nomazgātas virsmas tā veidošanās tiek palēnināta, bet nemazgāta auto virsmā rūsa attīstās neticami strauji.

Ja auto ir nomazgāts, nopulēts, vajadzētu domāt par ziemā iegūto krāsas bojājumu novēršanu. Tam var izmantot speciālus piekrāsošanas aerosolus un krāsu sistēmas, kas iegādājamas ikvienā autokrāsu tirdzniecības vietā. Tur iespējams arī saņemt speciālistu konsultācijas.

Lielu krāsas bojājumu novēršanai jāvēršas pie profesionālu autokrāsotāju palīdzības, lai, nezinot tehnoloģiskos procesus, vēl vairāk nesabojātu auto skatu.

Arī iekšķīgi tīrs

Kad tikts galā ar virsbūves izskatu, vērts pievērsties auto salonam. Ja auto ekspluatēts ziemā, sniega un slapjuma pārpilnība kūstot rada mitrumu uz automobiļa grīdas seguma. Ilgi nežūstošais sintētiskais paklāju materiāls var sākt pelēt un radīt nepatīkamu smaku. Lai ātrāk to novērstu, ieteicams dažas dienas uz slapjajām vietām uzklāt kādu mitrumu absorbējošu materiālu (daudzi automobilisti mēdz lietot pieaugušajiem paredzētus pamperus).

Kad izdevies tikt galā ar lielāko daļu mitruma, vēlams auto kārtīgi izvēdināt saulē, atverot visas durvis, bagāžas nodalījumu un motora pārsegu. Kad ziemas “pēdas” mašīnā pazudušas, laiks putekļsūcējam un dažādiem salona detaļām svaigumu sniedzošiem ķīmiskajiem līdzekļiem.

Tehniskā kontrole

Obligāti jāpārbauda visu tehnisko šķidrumu līmenis. Vajadzības gadījumā būtu īstais brīdis nomainīt eļļu un parūpēties par tīrību arī motortelpā. Putekļi, smilšu un eļļas maisījums vecos motoros rada auto pašaizdegšanās briesmas, tādēļ nepieciešams pēc iespējas ātrāk novērst šādu ugunsbīstamu situāciju. Atkarībā no auto markas dārdzības pavasara darbu sarakstu var papildināt ar salona putekļu aizsargfiltru. Nekoptu auto krāsas stāvoklis un tehniskā kondīcija laika gaitā kļūs ievērojami sliktāka nekā tiem spēkratiem, par kuru ārējo izskatu kāds sistemātiski rūpējas. Nebūt nav muļķīgi kādam pēc ziemas lūgt pārbaudīt bremžu caurulīšu stāvokli, lai pārliecinātos, ka tajās nav parādījušās mikroplaisas. Apskatīt rūpīgi, vai stūres mehānismā vai radiatorā nav parādījusies sūce. Automobilī ikviens bojāts mezgls rada ķēdes reakciju, kas var sagandēt daudz vērtīgāku detaļu vai automezglu.

Publikācija no interneta.

Frut

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: