Publicēja: Auto Galvu Remonts | 01/08/2011

“Toyota” iegūst pasaulē zaļākā zīmola nosaukumu

Saskaņā ar jaunāko starptautiskās zīmolu konsultāciju aģentūras Interbrand veikto pētījumu Toyota atzīta par pasaulē zaļāko zīmolu. Pēc datiem, kas tika apkopoti lielākajos pasaules tirgos (Lielbritānija, Francija, Vācija, Itālija, ASV, Japāna, Brazīlija un Indija), Toyota kopvērtējumā ieguva visaugstāko vērtējumu – 64.19 punktus, otrajā vietā atstājot kompāniju 3M.

Best global green brands 2011

Šajā nedēļā publicētajā pētījumā “Pasaules labākie zaļie zīmoli” galvenā uzmanība tika pievērsta zīmola kopējam sniegumam attiecībā pret apkārtējo vidi un sabiedriskajai domai par zīmola “zaļo ilgtspēju”. Interbrand ziņojumā norādīts, ka Toyota ir “izcils piemērs tam, kā rūpes par apkārtējo vidi padarīt par visa uzņēmuma prioritāti un pievērst tām pasaules sabiedrības uzmanību”.

Toyota panākumu stūrakmens nenoliedzami ir hibrīdtehnoloģiju ieviešana automašīnu ražošanā. Viens no pazīstamākajiem hibrīdautomobiļiem ir modelis Toyota Prius, kura jaunākā versija tirgū nonāca šogad. Kopš 1997.gada, kad Toyota uzsāka hibrīdtehnoloģiju izmantošanu, pasaulē kopumā pārdots vairāk nekā 3.2 miljoni Toyota un Lexus markas automašīnu ar hibrīddzinējiem.

Pētījumā arī norādīts, ka Toyota nopelns ir ne tikai “zaļo” automašīnu ražošana, bet arī pašu auto rūpnīcu atbilstoša aprīkošana ar videi draudzīgām tehnoloģijām. Piemēram, Toyota ražotne, kas atrodas Lielbritānijā, Burnastonā tiek dēvēta par “eko rūpnīcu”, jo darba nodrošināšanai izmantotais daudzas videi draudzīgas, energoefektīvas tehnoloģijas, kas nerada kaitējumu videi un ražošanas procesus ļauj padarīt vēl efektīvākus. Piemēram, šeit izvietota apjomīga solārās enerģijas sistēma, ar kuras palīdzību tiek uzkrāta un izmantota atjaunojamā saules enerģija.

Atjaunojamie energoresursi tiek izmantoti arī citās Toyota Eiropas ražotnēs, piemēram, šovasar Valensjēnas rūpnīcā Francijā tika atklāta “saules paneļu siena”. Tā absorbē saules siltumu un ļauj apsildīt ēkas iekštelpas. Savukārt Beļģijā, Zēbrigē, kur atrodas Toyota loģistikas centrs, enerģijas ieguvei jau drīzumā plānots uzstādīt vēja turbīnas.

Publikācija no interneta.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: