Publicēja: Auto Galvu Remonts | 22/08/2011

M5 dīzelis – 550dXM

Renault  Megane RS ar dīzeli, Volkswagen Golf GTD,  Audi V12 Q7 SUV ar dīzeļdzinēju… Kurš nākamais?

BMW M5 2012

Sekojot pasaules auto ražotāju tendencēm degvielas ekonomijas un izmešu jautājumā BMW ir radījis M5 sērijas modeli ar  sešcilindru dīzeļdzinēju.Par to baumoja jau salīdzinoši sen, baumas ir izrādījušas patiesas. Detroitas birojs ir apstiprinājis, ka M5 darbinās dīzeļmotors jau 2012 gada pavasarī. BMW M5 nezaudēs savus muskuļus, jo M5 ģimenē tas nav pieļaujams.

BMW M5 sērijas nosaukums būs 550dXM, kas tautas valodā ir 5-sērijas M-divīzijas modelis. Idejiski tas nebūs M5, bet  gan jaudīgs  5-sērijas BMW saimes modelis ar dīzeļdzinēju, kurš nāk no M nodaļas.

Šis modelis tiks būvēts uz M5 platformas, kas saglabās augstu veiktspēju, manevrēšanas īpašības un būvēts uz tās pašas balstiekārtas, kā arī tam būs lieliska visu riteņu piedziņas tehnoloģija.

550dXM dīzelis nebūs aprīkots ar 5,0 litru agregātu, kā daudziem var likties, bet gan ar 3,0 litru dzinēju, kurš ticis pie trīskāršās turbokompresoru sistēmas, kas spēj sasniegt vairāk nekā  500 ZS un nedaudz zem 700 Nm griezes momentu. Pašlaik pieejamā informācija liecina, ka dzinēja parametri būs stipri līdzīgi patreizējam  V8 benzīna dzinējam.

Dīzeļagregāts saņems atjaunotu cilindra galvu un pašreizējās dzinēju tehnoloģijas, tostarp tiešo iesmidzināšanu un BMW Valvetronic sistēmu, kas paredzēta lai optimizētu ieplūdes un izplūdes vārstu funkciju.

BMW plāno uzsākt jaunā dīzeļdzinēja uzstādīšanu arī citiem saviem transportlīdzekļiem, piemēram, X-sērijas apvidus auto.

Publikācija no interneta.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: