Publicēja: Auto Galvu Remonts | 04/10/2011

10 padomi efektīvākai automašīnas izmantošanai

Tas, kā izmantojiet automašīnu nav svarīgi vienīgi jums, jūsu ģimenēm un citiem cilvēkiem. Tas attiecas arī uz mūsu apkārtējo vidi. Eiropas Naftas rūpniecības asociācija un Eiropas Komisija piedāvā noderīgus ieteikumus braukšanai, tādējādi palīdzot samazināt degvielas patēriņu un sniedzot ieguldījumu tīrāka un drošāka dzīvesveida radīšanai. Mēs ceram, ka šie padomi būs noderīgi.

1. Uzturiet savu automašīnu labā tehniskā stāvoklī un regulāri pārbaudiet motoreļļas līmeni. Ja automašīna būs labi kopta, tā darbosies efektīvāk un tiks samazināts izplūdes gāzu līmenis.
2. Gaisa spiedienu riepās pārbaudiet katru mēnesi. Pārāk tukšas riepas var paaugstināt degvielas patēriņu līdz pat 4%*.
3. Atbrīvojiet automašīnas bagāžas nodalījumu un aizmugurējos sēdekļus no lieka noslogojuma. Jo smagāka automašīna, jo vairāk nākas strādāt dzinējam, tādējādi patērējot vairāk degvielas.

Save more than fuel

4. Aizveriet automašīnas logus, īpaši – braucot ar lielāku ātrumu, kā arī noņemiet neizmantotā jumta bagāžnieka sliedes. Tādejādi tiek mazināta vēja pretestība un ir iespējams ietaupīt degvielu un pazemināt izplūdes gāzu līmeni līdz pat 10%**.
5. Izmantojiet gaisa kondicionieri tikai tad, kad tas patiešām nepieciešams. Kondicioniera lietošana bez vajadzības palielina degvielas patēriņu un izplūdes gāzu līmeni līdz pat 5%**.
6. Uzsāciet braukt neilgi pēc dzinēja iedarbināšanas un izslēdziet to, ja automašīna ir miera stāvoklī ilgāk par minūti. Mūsdienu dzinēji ir projektēti tā, lai jūs varat sākt braukt uzreiz pēc iekāpšanas automašīnā, tādejādi ekonomējot degvielas patēriņu.
7. Brauciet saprātīgā ātrumā, bet galvenais – brauciet vienmērīgi. Ik reizi, kad Jūs paātriniet gaitu vai pēkšņi bremzējiet, automašīnas dzinējs patērē vairāk degvielas un saražo vairāk izplūdes gāzu.
8. Kad palielināt ātrumu, pārslēdziet ātrumus pēc iespējas savlaicīgāk. Augstākie pārnesumi degvielas patēriņa ziņā ir visekonomiskākie**.
9. Centieties savlaicīgi paredzēt satiksmes plūsmu. Vērojiet satiksmi tā, lai pārredzētu to pēc iespējams tālāk un varētu izvairīties no liekas apstāšanās, bremzēšanas vai braukšanas atsākšanas līdz ar satiksmes plūsmu.
10. Apsveriet ideju savā automašīnā piedāvāt vietu citiem – darba vai atpūtas nolūkos. Šādi Jūs palīdzēsiet mazināt sastrēgumus un degvielas patēriņu.

* Starptautiskā enerģētikas aģentūra
** Eiropas Komisija

Publikācija no interneta

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: