Publicēja: Auto Galvu Remonts | 06/10/2011

Auto – trīsritenis, ko darbina gaiss

2006. gada decembrī Toyota Industries Corporation (“TICO”) prezidents Tecuro Tojoda aizsāka Dream Car Workshop projektu ar mērķi mudināt jaunos inženierus īstenot monozukuri (ražošanu) ar nestandarta idejām.

 

Projektā spēkus apvieno apmēram 40 jauni inženieri no dažādām biznesa nozarēm un sfērām, kuri izstrādā pilnīgi jaunu konceptautomobiļu plānus un prototipus, pamatojoties uz „sapņu auto” ideju.

Jaunākais Dream Car Workshop projekta komandas produkts ir KU:RIN – automobilis, ko darbina saspiests gaiss. Lai arī saspiestā gaisa dzinējs ir mazs un viegls, tas attīsta lielu jaudu ar izcilu paātrinājumu.

Nesen komanda mēģināja ar KU:RIN uzstādīt pasaules ātruma rekordu. 9. septembrī Japānas automobiļu izpētes institūta Širosato izmēģinājumu trasē KU:RIN sasniedza 129,2 km/h ātrumu. Komanda plāno pieteikt šo rezultātu Ginesa pasaules rekordam.

TICO ir pasaulē lielākais automobiļu gaisa kondicionētāju kompresoru ražotājs un ik gadu piegādā apmēram 20 miljonus kompresoru. Kompresorus izmanto aukstumaģenta saspiešanai, un tie ir svarīga gaisa kondicionēšanas sistēmas sastāvdaļa.

KU:RIN dzinējā kompresors darbojas apgrieztā režīmā un dzen automobili uz priekšu, izplešot saspiestu gaisu. Līdz ar to KU:RIN ir videi draudzīgs automobilis, kam nav nepieciešama ne fosilā degviela, ne elektrība.

Publikācija no interneta.

Advertisements

Responses

  1. Interesanta skaņa gan tam aparātam.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: