Publicēja: Auto Galvu Remonts | 18/10/2011

Pērn Latvijā jaunu auto CO2 izmešu daudzums samazinājies, tomēr ES tas ir otrs augstākais

Pērn Latvijā jauni auto uz vienu kilometru radīja 162 gramus ogļskābo gāzu (CO2) izmešu, kas salīdzinot ar 177 gramiem 2009.gadā liecina par 8,5% samazinājumu, secināts Eiropas Transporta un dabas federācijas pētījumā “Cik tīras ir Eiropas automašīnas?”

Uzgāzējam

Pētījums liecina, ka Latvija no 27 Eiropas Savienības (ES) valstīm no pēdējās 27.vietas 2009.gadā pakāpusies par vienu vietu pērn, aiz sevis ar sliktākiem rezultātiem atstājot Igauniju, kuras CO2 izmešu daudzums no jaunām automašīnām pērn samazinājies par 4,7% – no 170 gramiem līdz 162 gramiem.

Pirmajā vietā ierindojusies Dānijā, kurā jaunas automašīnas uz kilometru rada 127 gramus CO2 izmešu, kas ir par 8,9% mazāk nekā 2009.gadā, kad uz kilometru tika radīti 139 grami CO2 izmešu. Straujāko CO2 izmešu samazinājumu (par 9,1%) jaunos auto 2010.gadā panākusi Lietuva – no 166 gramiem CO2 izmešu uz kilometru līdz 151 gramam.

Pētījuma autori norādīja, ka pērn CO2 izmešu daudzums ievērojami samazināts Lietuvā, Latvijā un Zviedrijā. “2010.gadā progress bija manām tieši ES mazākajās valstīs,” uzsvērts pētījumā. Pētījuma autori pauduši sarūgtinājumu par Vācijas sliktajiem rādītājiem, kas pērn CO2 izmešu daudzumu no jauniem auto samazinājusi vien par 1,8%, kas ir otrs zemākais rādītājs ES tūlīt aiz Slovākijas (1,3%).

Kopējais auto industrijas CO2 samazinājums ES 2010.gadā bija 3,7% un sasniegtais vidējais emisiju līmenis – 140 grami uz kilometru. Kopējais auto industrijas CO2 izmešu daudzums patlaban par 7% atpaliek no ES uzstādītā mērķa līdz 2015.gadam nodrošināt 130 gramu izmešu uz kilometru. Šo mērķu sasniegšanā vistuvākie ir “Toyota”, “PSA Group” un “Fiat” ražotāji.

Šis jau ir sestais ikgadējais ziņojums par Eiropas lielāko automašīnu ražotāju panākto progresu CO2 emisijas samazināšanā.

Eiropas Transporta un dabas federācija dibināta 1990.gadā Briselē ar mērķi radīt institūciju, kas ES līmenī risinātu ar dabas aizsardzību saistītus jautājumus. Patlaban federācijā darbojas 50 biedri no Austrija, Beļģijas, Bosnijas un Hercogovinas, Horvātijas, Čehijas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Francijas, Vācijas, Ungārijas, Itālijas, Maķedonijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Krievijas, Slovēnijas, Spānijas, Zviedrijas, Šveices un Lielbritānijas.

Publikācija no interneta.

Leta

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: