Publicēja: Auto Galvu Remonts | 21/10/2011

Sagatavo savu auto ziemai

Gaisa temperatūrai slīdot zem nulles atzīmes, nākas secināt, ka ziema vairs nav tālu, tādēļ ir pēdējais laiks parūpēties par sava auto gatavību ziemas sezonai.

ziema jau tuvu

Taču, kā pārliecināties vai auto ir gatavs laikapstākļu maiņai un piemērots drošai braukšanai ziemā? Lūk, katram autovadītājam paveicamo darbu saraksts, ko sagatavojuši eksperti no Drošas Braukšanas Skolas.

1. Pareiza riepu izvēle un atbilstošs gaisa spiediens riepās ir vieni no svarīgākajiem rādītājiem, kas būtiski ietekmē automobiļa uzvedību un satiksmes drošību uz ceļa. Šobrīd, kad pieejama plaša riepu izvēle – riepas ar un bez radzēm, ziemas un vissezonas, iesakām autovadītājiem piemērotākās riepas izvēlēties pēc vairākiem kritērijiem:

Kvalitāte – riepu kvalitātei ir tieša saistība ar drošību, tāpēc mēģinājumam ietaupīt var būt bēdīgas sekas;

Riepas izgatavošanas laiks – gumijai ir tendence ar laiku palikt cietai, un tas pasliktina saķeres īpašības;

Lietošanas vajadzība – braukšanas segums pilsētā un uz lauku ceļiem būs stipri atšķirīgs.

2. Automobiļa gaismas – rudens un ziemas sezonā palielinās auto gaismu nozīme, jo dienas kļūst arvien īsākas un samazinās diennakts gaišo stundu skaits. Šajā laikā izdegušas, nepareizi noregulētas vai vienkārši nenotīrītas gaismas var būt iemesls dažādām bīstamām situācijām uz ceļa.

Tuvās gaismas staru kūlis izgaismo ceļu aptuveni 40 metru attālumā. Braucot ar ātrumu 80 līdz 90 km/h, autovadītājs šo distanci nobrauc mazāk nekā divās sekundēs.

Savukārt tālo gaismu staru kūlis izgaismo ceļu apmēram 150 metru attālumā, dodot trīsreiz vairāk laika (apmēram 6 sekundes) nepieciešamajai reakcijai, tādēļ svarīgi auto gaismas uzturēt teicamā stāvoklī.

3. Sezonai atbilstošs logu mazgājamais šķidrums – mainoties laikapstākļiem un iestājoties aukstākam laikam, ir nepieciešams lietot ziemai paredzēto logu mazgājamo šķidrumu. Gadījumā, ja vēl nav pilnībā izlietots automobilī esošais vasaras sezonas logu mazgājamais šķidrums, tad nav ieteicams tam papildus pievienot ziemai paredzēto šķidrumu. Šādā gadījumā tiks paaugstināts ziemas šķidruma sasalšanas punkts. Autovadītājiem ir vai nu jāpievieno ziemas sezonai paredzēta šķidruma koncentrāts, vai arī jāizlietot (auto esošais) vasaras šķidrums līdz galam un jāuzpilda ziemai paredzētais.

4. Labas logu tīrāmās slotiņas – nākamos 6 mēnešus to kvalitāte būtiski ietekmēs redzamību uz ceļa.

5. Logu un spoguļu tīrība – redzamībai tumsā un nepietiekamas redzamības apstākļos ir būtiska nozīme, lai šoferis varētu pieņemt sev un citiem drošus lēmumus. Netīri, aizsvīduši, aizsaluši, apsniguši logi un spoguļi neļauj pietiekami novērtēt mainīgo situāciju uz ceļa. Neatkarīgi no brauciena garuma un steigas ir jāatrod mirklis, lai notīrītu logus un spoguļus, un tikai tad doties ceļā.

Svarīgi, lai auto stikli būtu tīri gan no ārpuses, gan no iekšpuses. Turklāt būtiski, lai nekas neaizsegtu autovadītāja redzesloku, piemēram, pie atpakaļ skata spoguļa piekarinātās smaržu eglītes un plīša mantiņas.

6. Spēcīgs akumulators un atbilstošs dzesēšanas šķidrums – to darba spējas un aukstumnoturības pārbaudi ieteicams uzticēt autoservisa meistariem, un to vēlams veikt reizi gadā, pirms ziemas iestāšanās.

7. Auto apstrāde ar silikonu – durvju, motora pārsega un „bagāžnieka” blīvgumiju saskaršanās vietas ar virsbūvi ir jāapstrādā ar silikona aerosolu, pirms tam notīrot apstrādājamās vietas. Atkārtoti to vajadzētu darīt, ja pa ziemu bieži nākas mazgāt automašīnu. Silikons palīdzēs izvairīties no durvju un motora pārsega aizsalšanas.

8. Auto „pirmās palīdzības” instrumentu sakārtošana – logu skrāpīši, birste sniegam, lāpsta, silti cimdi, vilkšanas virve, auto lādētājs mobilajam telefonam, „piepīpējamie” vadi, atstarojošā veste, kā arī visi sīkumi, kas pēc personīgās pieredzes var izrādīties noderīgi autovadītājam ziemas sezonā. Šos „auto pirmās palīdzības” instrumentus būtu nepieciešams savlaicīgi iegādāties un turēt mašīnas bagāžas nodalījumā vai salonā.

Publikācija no interneta.

DBS

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: