Publicēja: Auto Galvu Remonts | 16/11/2011

Ducati prezentē jauno Superquadro dzinēju

Superquadro ir visjaudīgākais divu cilindru dzinējs uz planētas, un ir paredzēts, lai darbinātu jauno Ducati 1199 Panigale.

Novatoriskajam Superquadro dzinējam palielināts cilindru diametrs un virzuļa gājiena attiecība, kas ļauj divu cilindru agregātam sasniegt 195 ZS jaudu pie 10’750 apgriezieniem minūtē un 133 Nm griezes momentu pie 9’000 apgriezieniem minūtē. Lietotājam draudzīgais Riding režīms nodrošinās šī „zvēra” savaldīšanu atbilstoši braucēja stilam un iemaņām.
Tā konstrukcija ir ļāvusi krasi samazināt kopējo transportlīdzekļa svaru (164 kg), kas ir ar pasaulē lielāko jaudas un svara sadalījuma attiecību.

Lai sasniegtu šādu jaudu bija nepieciešami optimālo konfigurāciju aprēķini,  tika palielināti motora apgriezienu skaits un uzlabotu gaisa caurlaidība ar neticamu diametru un gājienu 112mm x 60.8mm.

Galvenais izaicinājums bija optimizēt degvielas patēriņu nesamazinot jaudu.

Šāds ekstrēms dzinējs nekad agrāk nav bijis savienojumā ar unikālo Desmodromic sistēmu, jo pie tik augstiem dzinēja apgriezieniem un tik lieliem vārstiem, kādi ir Superquadro, nebūtu iespējams noslēgt vārstus ar parastajām vārstu atsperēm.
DESMO sistēma iedarbina vārstu slēgšanu mehāniski ar to pašu metodi un precizitāti, kā tā atveras. Šī sistēma tiek izmantota katrā Ducati motociklā un tā ir sevi pierādījusi Ducati Corse un Desmosedici MotoGP sporta motociklos.

 

Publikācija no interneta.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: