Publicēja: Auto Galvu Remonts | 27/02/2012

Rumāņu entuziasti gatavo hibrīdu ar maināmiem dzinējiem

Trīs rumāņu entuziasti – autožurnālists, dizaineris un inženieris – uzsākuši sešvietīga modulāra hibrīda automobiļa projektu “SCI hyMod” (nosaukums veidots no vārdiem “hybrid” un “modular”).

SCI hyMod

Projektā tapušā automobiļa īpašnieks varēs izvēlēties savstarpēji aizvietojamus spēka agregātus (elektrisko vai hibrīda), kurus speciālās automatizētajās stacijās varēs nomainīt atkarībā pēc savām vajadzībām.

Elektromobiļa versijā tam virsbūves priekšdaļā ir uzstādīts 65 zirgspēku elektromotors, zem grīdas ir 5 kWh akumulatoru komplekts, bet aizmugurē – maināmajā modulārajā blokā ir otrs akumulatoru komplekts ar 17 kWh, kas vajadzības gadījumā ir nomaināms automatizētajā stacijā.

Elektriskais “hyMod” ar abiem pilni uzlādētiem akumulatoru komplektiem spēj nobraukt aptuveni 180 kilometru distanci. Līdz 100 km/h elektromobilis paātrinās 18 sekundēs un maksimāli sasniedz 130 km/h.

Vajadzības gadījumā aizmugurējo moduli var aizstāt ar 85 zirgspēku iekšdedzes dzinēju, tādējādi hečbeku pārveidojot hibrīdā. Ar pilnu 35 litru degvielas tvertni un uzlādētiem zem grīdas esošajiem akumulatoriem tas spēs nobraukt 620 km distanci. Līdz 100 km/h hibrīds paātrinās 10 sekundēs un maksimāli sasniedz 170 km/h.

Hibrīda modifikācija “hyMod” automobilim ir trīs darbības režīmi – pilnpiedziņas (elektromotors piedzen priekšējos riteņus, bet iekšdedzes dzinējs – aizmugurējos), “City Smart” (kad automboilis brauc tikai ar elektroenerģiju, bet iekšdedzes dzinējs lādē akumulatorus) un automātiskais (abu iepriekšminēto režīmu jauktais cikls).

Šie maināmie bloki varētu svērt ap 250 kilogramu.

“SCI hyMod” sērijveida versija varētu maksāt no 25 tūkstošiem eiro.

Publikācija no interneta.

delfi

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: