Publicēja: Auto Galvu Remonts | 24/04/2012

Ferrari animācijā parāda V12 hibrīddzinēju

Pekinas motoršovā Ferrari prezentējis spēka agregātu, kas tiks uzstādīts superautomobiļa Enzo pēctecim.

Ferrari HY-Kers V12

Runa ir par hibrīddzinēju, kas atvasināts no eksperimentālā modeļa Ferrari 599 HY-KERS un ir pārveidots tā, lai strādātu pārī ar septiņu pakāpju divsajūgu pārnesumkārbu un būtu iebūvējams nevis priekšā, bet gan riteņu bāzes ietvaros aiz braucēju mugurām, vēsta Motor.ru.

Hibrīddzinēju veido V12 benzīna motors un divi elektromotori. No tiem viens ir sajūgts ar pārnesumkārbu un piedzen aizmugurējos riteņus, bet otrs ražo automobiļa elektrosistēmām, piemēram, klimata kontrolei un elektriskajam stūres pastiprinātājam nepieciešamo enerģiju. Bateriju blokam ir atvēlēta vieta zem grīdas, un tas tiks izvietots tā, lai nebojātu izsvarojumu un smaguma centru. Īslaicīgi Enzo pēctecis varēs pārvietoties arī bez kaitīgajiem izmešiem.

Gaidāmajam superauto, balstoties uz Formula 1 sacensībās gūto pieredzi ar kinētiskās enerģijas rekuperācijas sistēmām (KERS), ir izstrādāta īpaša enerģijas pārvaldības sistēma, kas kontrolēs gan iekšdedzes dzinēja, gan elektromotoru darbu, gan enerģijas pārdali starp iekārtām.

Ferrari norāda, ka auto ar hibrīdsistēmu būs vien par 10 procentiem jaudīgāks nekā auto, kam uzstādīts tikai iekšdedzes dzinējs, bet kaitīgo izmešu samazinājums būs krietni nozīmīgāks – līdz pat 40%. Auto izstrāde joprojām turpinās, taču darbi uz priekšu iet visai raiti un gaidāms, ka jaunais superauto, kuram tiek piedēvētas ambīcijas paātrinājumā pārspēt Bugatti Veyron (2,5 sekundes līdz simtam), varētu dienas gaismā iznākt jau šogad.

Publikācija no interneta.

tvnet

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: