Publicēja: Auto Galvu Remonts | 02/05/2012

Nomazgā savu auto!

Statistikas dati liecina, ka vidēji 9 automašīnām no 10, kas atrodas uz mūsu ceļiem, ir netīri vai bojāti priekšējo gaismu lukturi.

Netīrumi un dubļi, kas tos klāj, var samazināt ceļa redzamību diennakts tumšajā laikā pat par 90%*. Īpaši izteikta šī problēma kļūst ziemas sezonā, kad lukturus būtu jātīra daudz biežāk kā citās sezonās.

„Automašīnas virsbūves tīrība ir drošības jautājums. Netīrai gaismas lukturu vai automašīnas logi pasliktina redzamību un samazina kopējo redzes lauku, un tas savukārt var izraisīt novēlotu vadītāja reakciju pēkšņu draudu gadījumā. Nereti tieši slikta redzamība kļūst par galveno frontālo sadursmju cēloni, un tam var būt ļoti nopietnas sekas,” norāda Renault Braukšanas skolas direktors.

Ir jāpatur prātā, ka automašīna ar atbilstošu apgaismojumu uz ceļa pamanāma daudz ātrāk, arī īpaši saulainā dienā. Krēslas laikā, braucot pa tuneli vai sliktos laika apstākļos atbilstošam apgaismojumam ir sevišķa nozīme, jo tas ne tikai ļauj pamanīt potenciālos draudus, bet arī laikus saskatīt citus ceļu satiksmes dalībniekus.

„Autovadītājiem būtu jāatceras notīrīt priekšējos lukturus ne tikai tad, kad līst lietus vai snieg sniegs, jo arī uz šķietami sausiem ceļiem tie kļūst ļoti netīri,” norāda Renault Braukšanas skolas instruktori. Mazgājot automašīnu, uzmanība jāpievērš visām gaismām – gan priekšējām, gan aizmugurējām.

Lai nodrošinātu savu un pasažieru drošību, svarīgi atcerēties notīrīt ne tikai lukturus, bet arī priekšējo vējstiklu. Tieši tam ir jābūt vienam no galvenajiem elementiem, sagatavojot automašīnu ceļošanai, un tas ir tikpat svarīgi kā pārbaudīt, vai gaismas un spoguļi noregulētas pareizi. Netīrumi uz stikla virsmas gaismu izkliedē vai atstaro, savukārt dubļi var stikla virsmu pat saskrāpēt. Runājot par vējstiklu, svarīgi to notīrīt ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses.

Tieši tāpēc vadītājiem ir jāpārliecinās, lai lukturi un stikli būtu tīri. Latvijas likumdošana šobrīd neparedz naudas sodus par netīriem lukturiem, savukārt par netīru numura zīmi, ja tā nav saskatāma, var piemērot administratīvo sodu 5 LVL apmērā.

Publikācija no interneta.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: