Publicēja: Auto Galvu Remonts | 07/06/2012

Auto pircēju izvēle kļuvusi racionālāka – populārākais motora tilpums mazāks par 2 litri

Aizvadītajā gadā vairāk nekā 3/4 (76,1%) Latvijā pārdoto jauno auto motoru tilpums nepārsniedza divus litrus, bet vispopulārākais dzinējs bijis ar tilpumu 1,5 – 2 litri (54,7%). Kopumā kopš 2007. gada auto pircēju izvēle kļuvusi racionālāka un tie sākuši dot piekšroku praktiskam, nevis ekskluzīvam auto, liecina Swedbanklīzinga dati.

XL1

Neskatoties uz benzīna cenu dinamiku, vairāk nekā puse (64%) privātpersonu, iegādājoties auto, izvēlas benzīna dzinēju un tikai 36% dod priekšroku dīzeļdzinējam. Ar auto gāzi Latvijā pašlaik brauc ap 3% automašīnu, turpretī Lietuvā aptuveni 6-7%, bet Nīderlandē apmēram 20-30%. Prognozējams, ka šī gada laikā, visticamāk, tiks novērota benzīna auto proporcijas samazinājums.

Populārākā Swedbank līzingā priktā auto marka aizvadītajā gadā bijusi Volvo (2007. gada līderis bija BMW). Kopumā 2011.gadā privātpersonu vidū populārākais auto, kas iegādāts jauns no salona, bijis Volkswagen, Toyota un Nissan markas auto ar 1,5-2 litru benzīna dzinēju, liecina Swedbank dati. Populārākās automašīnu krāsas pērn bija pelēka (31%), brūna (19%) un melna (17%). Autoparka vidējais vecums Latvijā ir 12,5 gadi (Eiropas Savienībā – 7 gadi).

«Ir sajūta, ka pēdējo gadu stagnācija auto tirgū ir beigusies. Darījumu apjomi pakāpeniski palielinās visos auto segmentos. Šobrīd klientu izvēlē lielāka uzmanība tiek pievērsta tādiem praktiskiem aspektiem kā motora tilpums, degvielas patēriņš un automašīnu rezerves daļu izmaksas. Cilvēki domā ne tikai par spēkrata sākotnējo tirgus vērtību, bet arī par uzturēšanas izmaksām – iespēju ietaupīt uz degvielas patēriņu, remontdarbu, nodokļu un apdrošināšanas izmaksām,» komentē Dzintars Kalniņš, Swedbank Privātpersonu finansēšanas daļas vadītājs

Publikācija no interneta.

db

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: