Publicēja: Auto Galvu Remonts | 11/07/2012

Kā pareizi iegādāties degvielu, lai ietaupītu?

Samazināt degvielas izmaksas un ieekonomēt iespējams ne vien ievērojot ekobraukšanas principus, bet arī pareizi iegādājoties un uzpildot degvielu. Drošas Braukšanas Skola un SIA “Latvija Statoil” apkopojusi dažus būtiskākos ieteikumus.
 
1. Rūpīgi izvēlieties benzīna marku – dārgāks benzīns ar augstāku kvalitāti var izrādīties izdevīgāks nekā lētāks un nekvalitatīvāks!

2. Degvielu iegādājieties vēsākajā dienas laikā – agri no rīta vai vēlu vakarā. Vēsākā laikā benzīns ir blīvāks, tādēļ atcerieties – degvielas sūknis mēra degvielas tilpumu, nevis degvielas koncentrācijas blīvumu. Jūs maksājat par tilpuma mērvienību!

3. Rūpīgi sekojiet līdzi degvielas cenu izmaiņām! Daži entuziasti ir novērojuši, ka degvielas cenas mēdz būt zemākas nedēļas vidū, savukārt augstākas – nedēļas nogalē. Ir ieteicams degvielu iegādāties ceturtdienās, jo līdz tam ir bijušas veselas četras dienas laika, lai, garām braucot, salīdzinātu cenas dažādās degvielas uzpildes stacijās.

4. Neatkarīgie eksperti novērojuši, ka degvielas cenas bieži vien tiek paceltas un samazinātas rīta stundās, izņemot, protams, ceturtdienu rītus, kad pilnīgi noteikti gaidāms tikai un vienīgi cenu pieaugums.

5. Nekautrējieties izmantot degvielas uzpildes staciju piedāvātās “ekstras” un neesiet skeptiski pret tām – jūsu lojalitāte ir pietiekams iemesls, lai staciju īpašie piedāvājumi jums būtu patiešām izdevīgi.

6. Dažas degvielas uzpildes stacijas ir ļoti naskas uz cenu paaugstināšanu, rūpīgi sekojot pasaules degvielas cenu kāpuma un krituma tendencēm un ļoti operatīvi reaģējot. Savukārt citi – nedaudz kavējas. Ja pamanāt, ka kādā no benzīntankā cenas jau paceltas, mēģiniet paspēt uz kādu no tiem, kuros šīs izmaiņas noris nedaudz lēnāk.

7. Neuzpildiet degvielas bāku līdz pašām malām – pārpildīšanas rezultātā degviela šļakstīsies pāri malām.

8. Dodoties tālākos braucienos, degvielas bāku uzpildiet jau kādā no tuvējām degvielas uzpildes stacijām. Ir samērā grūti iepriekš paredzēt, kādas cenas jūs sagaida benzīntankos citās pilsētās.

Publikācija no interneta.

delfi

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: