Publicēja: Auto Galvu Remonts | 18/07/2012

Opel Insignia tagad pieejams ar efektīvo sašķidrinātās gāzes dzinēju

Opel Insignia modelis tagad ir pieejams ar 1,4 litru LPG ecoFLEX turbodzinēju, kas darbojas ar sašķidrināto gāzi (LPG). Visi trīs Opel godalgotā modeļa virsbūves tipi – sedans, hečbeks un Sports Tourer universāls – var tikt pasūtīti ar LPG dzinēju jau no rūpnīcas.

Jaunais Insignia LPG ecoFLEX variants nodrošina 103 kW/140 ZS jaudu, patērē 7,6 litrus uz 100 km (124 g/km CO2emisiju), un tā cena ir sākot no 28,150 eiro (Vācijā ieteicamā mazumtirdzniecības cena ar PVN četrdurvju sedanam). Salīdzinājumā ar 1,4 litru turbodzinēja sedanu (5,7 l/100 km), četrdurvju LPG variantu degvielas uzpildes stacijā ir iespējams uzpildīt par gandrīz 40 procentiem lētāk (balstoties uz vidējo cenu par litru augstu oktāna daudzumu saturošu benzīnu un sašķidrināto gāzi – 1,53 € pret 0,70 €).

LPG versijai Opel inženieri ir paaugstinājuši dzinēja vārstu un to ligzdu izturību, kā arī uzlabojuši motora kontroles ierīci. Visas virsbūves versijas ar sašķidrinātās gāzes dzinēju ir pieejamas kombinācijā ar sešpakāpju manuālo transmisiju. LPG tvertne, kuras izmantojamais tilpums ir 42 litri, ir nevainojami integrēta rezerves riteņa novietnes korpusā, tādejādi nodrošinot to, ka visa automašīnas bagāžnieka telpa saglabājas pilnībā pieejama. Tādā veidā tiek saglabātas arī Insignia salona pielāgojamības plašās iespējas. Ar pilnu sašķidrinātās gāzes tvertni automašīna var veikt līdz pat 500 kilometriem, taču, ja papildus tiek izmantota arī benzīna tvertne, tad iespējami paveicamais attālums tiek palielināts līdz pat 1,700 kilometriem (attiecas uz sedana/hečbeka versijām).

LPG tvertnes vāciņš atrodas tieši blakus benzīna tvertnes vāciņam. Opel saviem automašīnu pircējiem nodrošina pieeju degvielas uzgaļu adapteriem, tādējādi padarot degvielas uzpildīšanu vienkāršu un vieglu visā Eiropā.

Nospiežot slēdzi uz instrumentu paneļa, vadītājs pavisam viegli var pārslēgt automašīnu no LPG uz benzīna lietojuma režīmu. Brīdī, kad automobilis darbojas LPG režīmā, iedegas LED displejs, taču, kad automobilis atgriežas benzīna izmantošanas režīmā, gaisma nodziest. Degvielas tvertnes tilpuma mērinstruments ir īpaši ērts, jo gan LPG, gan benzīna rezerves tiek attēlotas vienā skalā.

Rūpnīcas LPG instalācija: plašums, drošība un garantija

Līdz šim pircējiem ir bijusi iespēja izvēlēties dažādus modeļus, kas darbojas ar LPG. To skaitā ir Corsa (trīsdurvju un piecdurvju), Meriva un Astra (piecdurvju un Sports Tourer) modeļi. Opel LPG modeļu klāstu tagad papildina trīs Insignia virsbūves versijas. Salīdzinājumā ar citiem ierastajiem risinājumiem, LPG sistēmas instalācijai piemīt daudz priekšrocību. Šo modeļu izstrādes laikā par vislielāko prioritāti tika izvirzīta drošība – Opel drošības pasākumu sarakstā ietilpst specifiski triecienu testi gāzes tvertnei un citiem komponentiem, kas novietoti trieciendrošās vietās un ir teicami integrēti automobiļa drošības struktūrā.

Insignia modeļa gāzes tvertne ir nevainojami integrēta rezerves riteņa novietnē. Šāda metode nodrošina to, ka bagāžnieka gabarīti netiek mainīti un braucējiem nav jācieš no jelkādiem ierobežojumiem. Savukārt slēdži un displeji ir labi integrēti priekšējā panelī. Kopumā pircēji var būt droši, ka viņu LPG automašīna jau rūpnīcā ir aprīkota ar visām modernākajām tehnoloģijām, kuras mūsdienu prasīgais pircējs sagaida no Opel zīmola. Turklāt tas viss ir komplektā ar izturību, ražotāja garantiju un maksimālu drošību. Tāpat kā pārējie Opel LPG modeļi, arī Insignia LPG tiek izgatavota Opel Special Vehicles GmbH (OSV), kas ir Riselsheimā bāzēts Opel meitas uzņēmums ar milzīgu pieredzi īpašu modeļu līniju un modifikāciju izgatavošanā.

LPG dzinēji: videi draudzīgi, ekonomiski un pieejami

LPG dzinēji arvien straujāk iekaro popularitāti gan Vācijā, gan visā Eiropā. Tas nemaz nav pārsteidzoši, jo sašķidrinātās gāzes cena ir aptuveni uz pusi mazāka kā benzīnam. Līdz 2018. gadam Vācijas varas iestādes ir piešķīrušas fiksētā nodokļa pārtraukumu LPG degvielai. Turklāt, ne tikai auto īpašnieki izjūt finansiālos ieguvumus, bet arī daba gūst labumu, jo pārvietošanās līdzekļi ar LPG dzinējiem izdala par 15 procentiem mazāk oglekļa dioksīda nekā automobiļi ar ierastajiem motoriem. Vācijā sašķidrinātā gāze ir pieejama 6,500 degvielas uzpildes stacijās jeb 45 procentos no visām stacijām, bet visā Eiropā šādu uzpildes vietu skaits ir 35,000.

Publikācija no interneta.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: