Publicēja: Auto Galvu Remonts | 31/07/2012

Jaguar ar 1,6 litru 500 ZS turbomotoru

Pirms diviem gadiem Parīzes motoršovā Jaguar, atzīmējot 75 gadu jubileju, prezentēja konceptauto C-X75.

C-X75

Supermašīna ar spēcīgiem elektromotoriem un gāzturbīnām, kas ražo elektrību bateriju lādēšanai, bija tikai pirmā C-X75 versija. Laikam ejot, parādījās ziņas, ka Jaguar varētu izlaist elektroauto, kurā gāzturbīnu vietā ir parasts iekšdedzes dzinējs, bet tagad atklātībā nonākusi informācija par C-X75, kas apgādāts ar 500 zirgspēku 1,6 litru turbo motoru.

Informācija par šo auto pagaidām ir vairāk nekā skopa, tomēr britu Autocar vēsta, ka mašīnai uzstādītais četru cilindru motors ir apgādāts vai nu ar divām turbīnām, vai arī mehāniskā kompresora un atgāzu turbīna kombināciju, kas veiktspēju paaugstina plašā apgriezienu diapazonā. Tas, starp citu, arī ir diezgan iespaidīgs, jo runā, ka ierobežotājs nostrādā tikai pie 10 000 apgriezieniem minūtē.

Bez turbodzinēja, C-X75 ir paredzēts uzstādīt arī divus elektromotorus – pa vienam pie katras ass – un ar tiem auto spēs 60 jūdzes jeb 96 kilometrus stundā sasniegt mazāk nekā 3 sekundēs un maksimāli attīstīs vismaz 320 kilometrus stundā. Tādējādi C-X75 būs nopietns konkurents topošajam Porsche 918 Spyder hibrīdam un gaidāmajam McLaren flagmanim, kā kodētais nosaukums pagaidām ir P11.

Tāpat Autocar norāda, ka C-X75 spēs braukt arī elektrorežīmā – ar uzlādētu 200 kilogramus smago bateriju paku pietikšot, lai tā veiktu līdz pat 60 kilometriem.

C-X75 tiek izstrādāts sadarbībā ar Williams F1 komandu un, ja veiksmīgi tiks pabeigti arī atlikušie izstrādes procesa posmi, tas nonāks ražošanā. Jaguar šobrīd plāno izlaist ap 200 supermašīnas eksemplāriem, no kuriem katrs maksās 700 – 900 tūkstošus sterliņu mārciņu.

Publikācija no interneta.

tvnet

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: