Publicēja: Auto Galvu Remonts | 09/08/2012

NExBTL dīzeļdegviela

Izmantojot savu tehnoloģiju, Neste Oil ražo un tirgo augstākās kvalitātes NExBTL atjaunojamo dīzeļdegvielu — labāko, kāda pašreiz pieejama tirgū.

NExBTL

NExBTL tiek iegūta, hidrogenējot augu eļļas vai eļļas atlikumus. Tā kā degvielu veido ogļūdeņraži, tā atbilst tradicionālās dīzeļdegvielas ķīmiskajam sastāvam. Tomēr tā savā darbībā pārspēj gan parasto biodīzeļdegvielu, gan fosilo dīzeļdegvielu, un to var iegūt gan no augu eļļām, pārtikas rūpniecības dzīvnieku tauku atlikumiem.

NExBTL dīzeļdegviela nesatur sēru, slāpekli un aromātiskos savienojumus. Pateicoties augstam cetāna skaitlim, tā sadeg tīri, nepiesārņojot dzinēju.

Neste Oil sagādes ķēde nodrošina to, ka visas lietotās izejvielas NExBTL ieguvei, tiek ražotas atbildīgi. Ir pierādīts, ka NExBTL atjaunojamā dīzeļdegviela savā dzīves cikla laikā salīdzinājumā ar fosilo dīzeļdegvielu samazina siltumnīcas efektu radošo gāzu apjomu par vairāk nekā 50%. Šīs degvielas radītais mazākais izplūdes gāzu apjoms palīdz arī uzlabot pilsētas gaisa kvalitāti.

Atšķirībā no tradicionālās biodīzeļdegvielas, hidroapstrādātās augu vai izlietotās eļļas, piemēram, NExBTL atjaunojamā dīzeļdegviela, atbilst pat visstingrākajām automobiļu ražotāju noteiktajām prasībām. To var izmantot, neveicot dzinēja pārveidi, visos jaunākajos dīzeļdzinējos, gan tīru, gan maisījumā ar fosilo dīzeļdegvielu dažādās attiecībās. Sajaucot, tās izmantošana uzlabo dīzeļdegvielas tehniskos īpašības, kā arī mazina izmešus.

NExBTL dīzeļdegviela ir arī pilnībā saderīga ar esošām izplatīšanas un loģistikas sistēmām, tādēļ nav nepieciešami papildu ieguldījumi. Tai ir lieliskas uzglabāšanas īpašības. Dīzeļdegvielas teicamie parametri arī aukstumā nodrošina, ka to var izmantot visu gadu pat ļoti zemās temperatūrās. Tā ir piemērota arī izmantošanai lidmašīnu reaktīvajos dzinējos.

NExBTL var iegūt lielā apjomā industriālā mērogā. To pašreiz ražo divās atjaunojamās dīzeļdegvielas rūpnīcās Somijā, Porvo pilsētā, kā arī pasaules lielākajā atjaunojamās dīzeļdegvielas rūpnīcā Singapūrā. Jauna NExBTL rūpnīca pašreiz top Roterdamā, Nīderlandē. Tās darbību paredzēts sākt 2011. gada vidū. Neste “zaļā” dīzeļdegviela, kurā ir vismaz 10% NExBTL atjaunojamās dīzeļdegvielas, pašreiz tiek pārdota Neste Oil degvielas uzpildes stacijās Somijas dienvidos un austrumos. Šīs degvielas piegāde drīz tiks nodrošināta arī visā Somijā. NExBTL dīzeļdegviela tiek pārdota arī citiem degvielas uzņēmumiem Eiropas, kā arī ASV tirgū, kur to paredzēts izmantot kā augstākās kvalitātes biosastāvdaļu.

Neste Oil ir pirmais uzņēmums, kas ražo biodegvielu aviācijas vajadzībām, jo Neste Oil NExBTL atjaunojamā degviela reaktīvajiem dzinējiem atbilst ļoti stingriem aviācijas nozares kvalitātes standartiem. 2010. gadā, pēc oficiāla apstiprinājuma saņemšanas no ASTM (Ameican Society of Testing and Materials — Amerikas materiālu pārbaudes biedrība), vācu aviosabiedrība Lufthansa kā pirmā pasaulē paziņoja, ka savos komerciālajos lidojumos sāk izmantot Neste Oil NEXBTL atjaunojamo degvielu reaktīvajiem dzinējiem.

 NExBTL biodīzeļdegviela (HVO)  Tradiocionālā biodīzeļdegviela (FAME)
 Var izmantot, sajaucot jebkurā koncentrācijā, t.i., 0-100% no apjoma.  Var izmantot tikai piemaisījumā 5-7% no apjoma *.
 Atbilst stingrākajiem kvalitātes standartiem.  Biodegvielas izmantošanas prasības nevar tikt ievērotas, nepazeminot prasības degvielas kvalitātei.
 Samazina siltumnīcas efektu radošo gāzu un automašīnas izplūdes gāzu daudzumu (PM, NOx, CO, HC). Tiek palielināta slāpekļa oksīda emisija.
 Nodrošina teicamas uzglabāšanas iespējas.  Jāizmanto pirms konkrēta derīguma termiņa beigām.
 Nav nepieciešama dzinēja pārveide vai loģistikas sistēmas izmaiņas.  Var izraisīt dzinēja problēmas.


*Maksimālais apjoms saskaņā ar Eiropas dīzeļdegvielas standartu.

Publikācija no interneta.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: