Publicēja: Auto Galvu Remonts | 07/09/2012

Formula ar viena litra motoru trasē apsteidz itāliešu supermašīnas

“Formula Ford” sacīkšu sērijas spēkrats, kas aprīkots ar viena litra tilpuma benzīna turbomotoru “EcoBoost”, Nirburgringas trasi Vācijā izbraucis ātrāk nekā tādi itāliešu superauto kā “Lamborghini Aventador”, “Ferrari Enzo” un “Pagani Zonda F Clubsport”. Formula ar mazo motoru Nirburgringas trases apli veikusi septiņās minūtēs un 22 sekundēs.

1L 3 cilindru formula

Tādējādi “Ford” formula uzstādījusi 11. labāko apļa laiku Nirburgringas trasē starp automobiļiem, kuriem ir arī pielaide braukšanai pa koplietošanas ceļiem. Neskatoties uz to, ka “Ford” formula ir sacīkšu spēkrats, tam veikta atbilstoša sertifikācija braukšanai arī kopējā satiksmē. Šim nolūkam forumulai uzstādīti spārni, priekšējie un aizmugurējie lukturi, spoguļi un signāltaure. Pat riepas trases apļa laika uzstādīšanā bija standarta, ne sacīkšu.

“Ford” formula aprīkota ar trīscilindru turbomotoru, kam jauda palielināta līdz 205 zirgspēkiem. Maksimāli šis spēkrats spējīgs sasniegt 256 km/h, bet līdz 100 km/h tas paātrinās mazāk kā četrās sekundēs.

Atgādinām, ka sērijveida automobiļu gadījumā šis viena litra dzinējs atkarībā no versijas attīsta 100 līdz 125 ZS un ir pieejams tādiem modeļiem kā “B-Max”, “C-Max”, “Focus” un turpmāk arī “Fiesta”.

Video:

Publikācija no interneta.

delfi

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: