Publicēja: Auto Galvu Remonts | 25/09/2012

Jaunās Opel dzinēju rūpnīcas atklāšana Szentgotthárd, Ungārijā

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans (Viktor Orbán) pievienojās Opel valdes priekšsēdētāja vietniekam Tomasam Sedranam (Thomas Sedran), lai, tieši divus gadus pēc nākšanas klājā ar paziņojumu par šī projekta uzsākšanu Szentgotthárd, Ungārijā, atklātu jauno dzinēju rūpnīcu.

Ungārijas premjerministrs Orbans un Opel valdes priekšsēdētāja vietnieks Sedrans atklāj 500 miljonus eiro vērto pasaules klases rūpnīcu

Premjerministrs Orbans atzina, ka jaunā ražotne ir īpaši nozīmīga Ungārijas ekonomikai, bet Sedrans uzsvēra šo investīciju svarīgumu Opel produktu ofensīvai.

“Līdz 2016. gadam mēs investēsim vairākus miljardus eiro 23 jaunu modeļu un 13 jaunu dzinēju izveidē,” paziņoja Sedrans. “Daudzi no šiem dzinējiem tiks ražoti tieši šeit, Szentgotthárd.”

500 miljonus eiro vērtā rūpnīca ir īsts pasaules klases daudzpusīguma un efektivitātes paraugs. Tajā tiks ražoti ārkārtīgi ekonomiski benzīna un dīzeļdzinēji. Šī rūpnīca spēs ātri pielāgot ražošanu atbilstoši mainīgajai situācijai tirgū. Rūpnīcā strādās vairāk nekā 800 darbinieku un, darbojoties ar pilnu noslodzi, gadā tajā tiks saražots pusmiljons dzinēju.

Pirmie 1,6 litru vidējā izmēra benzīna dzinēji, kas noripos no konveijera, darbinās jauno Opel Astra saimi, tai skaitā arī jauno četrdurvju sedanu, kas savu pasaules pirmizrādi pagājušajā mēnesī piedzīvoja Maskavas starptautiskajā auto izstādē. Šie dzinēji nodrošina ārkārtīgi augstu maksimālo griezes momentu kopā ar ievērojami pazeminātu degvielas patēriņu un CO2 emisiju daudzumu. Visi Szentgotthárd ražotie jaunākās paaudzes Opel dzinēji atbildīs stingrajiem nākotnes Euro 6 emisiju standartiem.

Kā vienai no izsmalcinātākajām dzinēju rūpnīcām visā pasaulē, Szentgotthárd fabrikai tiks atvēlēta galvenā loma Opel Eiropas ražotņu tīklā. Tā nostiprinās arī Opel darījumu attiecības ar ungāru piegādātājiem un palielinās Opel lomu vietējā ekonomikā un darba tirgū.

Vēsture, tradīcijas un Opel zīmols Ungārijā

Jaunās investīcijas Szentgotthárd ir gandrīz dubultojušas summu, ko Opel pēdējo divu desmitgažu laikā ir investējuši Ungārijā. 90. gadu sākumā Opel kļuva par pirmo starptautisko autoražotāju, kas veica investīcijas šajā valstī, un arī pirmo autoražotāju, kas Ungārijā būvēja pasažieru automobiļus. Dzinēju ražotnes atklāšana Szentgotthárd sakrīt ar 20 gadu jubileju, kopš Ungārijā tika saražots pirmais Opel Astra modelis.

Pēdējo 20 gadu laikā Szentgotthárd ticis saražots vairāk nekā 7 miljoni dzinēju un 5,5 miljoni cilindra galvu. Opel Ungārijā atstātās pēdas ungāru uzņēmumiem ir atslēga daudzām biznesa iespējām. 2011. gadā Opel/Vauxhall ungāru piegādātāju kopējais apgrozījums Eiropā bija 400 miljoni eiro.

Pateicoties savām spēcīgajām rūpniecības saknēm, Opel Ungārijā pēdējo divdesmit gadu laikā vienmēr ir atradies labāko zīmolu trijniekā pēc jaunu automobiļu reģistrācijas datiem. Ar aptuveni 11% tirgus daļas, Opel ir valstī visplašāk pārstāvētais pasažieru automašīnu brends.

Publikācija no interneta.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: