Publicēja: Auto Galvu Remonts | 17/10/2012

Visu laiku ekonomiskākais dīzeļdzinēja Opel izdala vien 88 g/km CO2

Ekonomiskais Opel Corsa modelis ir kļuvis vēl ekonomiskāks un dabai draudzīgāks.

1,3 CDTI

70 kW/95 ZS trīsdurvju Corsa versija ar 1,3 CDTI ecoFLEX dzinēju, kas aprīkots ar Start/Stop tehnoloģiju, patērē nieka 3,3 litrus dīzeļdegvielas uz 100 kilometriem, kas savukārt atbilst priekšzīmīgam CO2 daudzumam – vien 88 g/km (piecdurvju versijai: 3,4 l/100 km un 89 g/km CO2). Tas Corsa 1,3 CDTI ecoFLEX padara par visu laiku ekonomiskāko un degvielu visefektīvāk izmantojošo dīzeļdzinēja Opel modeli.

„Corsa modelis, kas izdala vien 88 g/km CO2, kārtējo reizi pasvītro Opel pioniera lomu ilgtspējīgas mobilitātes risinājumu attīstībā. Piecu gadu laikā, kopš pirmā Corsa ecoFLEX modeļa, mēs esam spējuši samazināt degvielas patēriņu un CO2 emisiju daudzumu par 26 procentiem, kamēr tajā pašā laikā esam spējuši palielināt veiktspēju par tiem pašiem 26 procentiem. Mūsu klienti novērtē to, ko šie veikumi sniedz apkārtējai videi,” uz ekonomiskā modeļa labajām īpašībām norāda Maiks Ablesons (Mike Ableson), Opel Mašīnbūves daļas viceprezidents.

Opel mašīnbūves māksla – par septiņiem procentiem zemāks degvielas patēriņš

Neraugoties uz to, ka jau iepriekšējās paaudzes Corsa 1,3 CDTI ecoFLEX 2011. gada modelis bija ļoti ekonomisks, patērējot 3,5 litrus uz 100 km un izdalot 94 g/km CO2, jaunākie uzlabojumi ietver par 0,2 litriem zemāku degvielas patēriņu un CO2 daudzuma samazinājumu par sešiem gramiem, tādējādi modeli padarot par absolūto degvielas ekonomijas čempionu Opel portfolio. Tika veikti neskaitāmi uzlabojumi, lai degvielas patēriņu un emisiju daudzumu samazinātu par 7 procentiem. Dīzeļdegvielas turbodzinējs aprīkots ar mainīga darba tilpuma eļļas sūkni, kas nodrošina tikai nepieciešamo eļļas spiedienu. Sūknis variē eļļas daudzumu atkarībā no noslodzes, tādā veidā līdz minimumam samazinot enerģiju, kas nepieciešama eļļas cirkulācijai. Speciālas zemas viskozitātes transmisijas eļļas lietošana nodrošina efektīvu degvielas patēriņu. Šos visus veikumus papildina vēl arī dzinēja samērošana ar dzinēja kontroles moduli.

Sākot no 2012. gada novembra, Corsa modelis būs pieejams arī ar Opel izstrādāto jaunākās paaudzes manuālo transmisiju, kas rūpējas par vēl precīzāku un plūstošāku pārnesumu pārslēgšanu. Inženieri panākuši berzes, pārslēga spēku un brīvkustības samazināšanu. Pamata pārnesumkārba tika vispusīgi pārstrādāta – jauni pārnesumi un uzlabotas daļas, kas ietver pārslēga sviru un ātrumpārslēga dakšu. Gala rezultātā ir uzlabojies pārslēgšanas komforts un vispārējā funkcionēšana gan auksta, gan karsta laika apstākļos. Corsa modeļa draudzīgumu pret dabu vēl vairāk izceļ jaunās 185/65 R15 zemas rites pretestības riepas.

Pat ņemot vērā visus šos uzlabojumus ekonomijas paaugstināšanai, automašīnas veiktspēja nav ietekmēta. 190 Nm griezes moments ir pieejams sākot no 1,750 līdz 3,250 apgr./min. Corsa 70 kW/95 ZS dīzeļdegvielas turbodzinējs ātrumu no nulles līdz 100 km/h ļauj attīstīt 12,3 sekundēs un nodrošina maksimālo ātrumu līdz 177 km/h.

Uzlabotas šasijas – lielāks braukšanas komforts un veikla vadāmība

Opel inženieri visiem (izņemot OPC ‘Nürburgring Edition’) Corsa variantiem ir uzlabojuši arī šasijas. Piekares un amortizatoru sistēma tagad nodrošina vēl maigāku un plūstošāku balansējumu nelīdzinu ceļa apstākļu gadījumos, tādējādi vēl vairāk uzlabojot braukšanas komfortu. Tam ir lielas priekšrocības, kad pārvietošanās notiek pa nelīdzeniem ceļiem vai arī ar zemu ātrumu pa apdzīvotām vietām. Tagad ecoFLEX braucējiem, kas rūpējas par dabu, ir iespēja izbaudīt šīs šasijas, kas nodrošina veiklu vadāmību un komfortablu pārvietošanos, sniegtos labumus.

Opel Corsa jau aptuveni 30 gadus ir daļa no individuālās mobilitātes Eiropā. Tā modeļu noiets šobrīd sastāda 28 procentus no visa Opel/Vauxhall pārdošanas apjoma. Līdz šim brīdim saražoti un pārdoti aptuveni 12 miljoni četru dažādu paaudžu Corsa modeļu. Corsa ir pieejams ar dīzeļa, benzīna un LPG dzinējiem, kuru jauda variē no 51kW/70 ZS līdz 155 kW/210 ZS.

ecoFLEX modeļi un elektriskais automobilis Ampera – ilgtspējīgums Opel gaumē

ecoFLEX varianti ir tie, kas Opel modeļu līnijās ir īpaši ekonomiski, taču bez ietekmes uz braukšanas baudījumu, veiktspēju un drošību. Šobrīd autoražotājs piedāvā aptuveni 70 ecoFLEX variantus. Papildus Corsa modelim, kas izdala vien 88 g/km CO2, zvaigžņu sarakstā ir arī Opel Astra 1,7 CDTI ecoFLEX ar 81 kW/110 ZS un 96 kW/130 ZS jaudas versijām, kuras patērē vien 3,7 litrus dīzeļdegvielas uz 100 km un izdala 99 g/km CO2, tālāk seko 70 kW/95 ZS Meriva modelis ar 1,3 CDTI ecoFLEX dzinēju (4,1 l/100 km un 109 g/km CO2), Insignia 2,0 CDTI ecoFLEX ar 81 kW/110 ZS un 96 kW/130 ZS (4,3/100 km un 114 g/km CO2) un Zafira Tourer 2,0 CDTI ecoFLEX ar 96 kW/130 ZS (4,5 l/100 km un 119 g/km CO2).

Dabai draudzīgo modeļu portfolio noslēdz Opel Ampera. Opel „Gada Auto 2012” apvieno ikdienas vajadzības ar revolucionāra, ilgtspējīga dzinējspēka tehnoloģiju, padarot Ampera par pirmo elektrisko automobili, kas nemanāmi iederas lietotāju dzīvēs bez nepieciešamības mainīt savus ikdienas ieradumus.

Publikācija no interneta.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: