Publicēja: Auto Galvu Remonts | 22/10/2012

No gaisa taisa degvielu

Britu uzņēmuma Air Fuel Synthesis (AFS) zinātnieki ir pārliecināti, ka viņu izstrādātās degvielas sintezēšanas metodes ļaus mazināt atkarību no fosilās degvielas, kā apjoms zemes dzīlēs strauji samazinās.

Kā tas notiek.

AFS zinātnieki apgalvo, ka viņiem kopš augusta ir izdevies miniatūrā rūpnīcā iegūt piecus litrus degvielas, izmantojot vien oglekļa dioksīdu un ūdens tvaiku, vēsta Dailymail.co.uk. Tuvāko divu gadu laikā AFS cer sākt sintētiskās degvielas ražošanu rūpnieciskos apmēros, turklāt šajā procesā plānots izmantot elektrību, kas iegūta no atjaunojamajiem resursiem un zaļā benzīna ieguvi tādējādi padarītu videi vēl draudzīgāku.

AFS zinātnieku izstrādātajā degvielas ražošanas procesā gaiss tiek sajaukts ar nātrija hidroksīdu. Vēlāk no šīs reakcijas rezultātā iegūtā nātrija karbonāta ar elektrolīzi tiek izdalīts tīrs oglekļa dioksīds. Pagaidām gan šis process ir dārgs un ekonomiski neizdevīgs, jo vienas tonnas oglekļa dioksīda iegūšana izmaksā ap 400 sterliņu mārciņām (360 latiem).

Tā reakcijā ar ūdeņradi tiek iegūts ogļūdeņraža maisījums, kam nepieciešams pievienot tās pašas piedevas, kas tiek piejauktas parastai degvielai, un tas jau ir gatavs lietošanai. Tāpat sintētisko degvielu var izmantot maisīšanai ar fosilo benzīnu, dīzeļdegvielu vai aviācijas degvielu.

Publikācija no interneta.

tvnet

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: