Publicēja: Auto Galvu Remonts | 09/11/2012

Ford Mustang Cobra Jet ar V8 biturbo motoru

Kompānijas ”Ford” sporta nodaļa šonedēļ notiekošajā Lasvegasas auto tūninga izstādē SEMA prezentēs ”Mustang Cobra Jet Concept” prototipu. Atšķirībā no jau pazīstamās, dragreisam pielāgotās ”Mustang Cobra Jet” sērijveida modifikācijas prototipa dzinējam kompresora vietā izmantotas turbīnas.

Mustang Cobra Jet Concept

”Ford Mustang Cobra Jet Concept” aprīkots ar pieclitru V8 biturbo dzinēju, kurā pielietotas arī ”EcoBoost” tehnoloģijas.

”Ja viss ir izdarīts pareizi, turbopūte ir tikpat laba, ja ne labāka par kompresoru sistēmu,” preses paziņojumā norāda ”Ford” turbopūtes inženieris Deivs Borns.

Pēc viņa vārdiem, kompresori nodrošina tūlītēju vilkmi, tomēr tie patērē arī daudz enerģijas, īpaši pie liela spiediena. Piemēram, 2,9 litru tilpuma kompresoram, kas uzstādīts ”Mustang Cobra Jet” sērijveida versijā, nepieciešami 100 zirgspēki, lai grieztu šī kompresora mehānismu.

Lai novērstu turbopūtes lielāko trūkumu – tā saucamo ”turbo bedri” jeb nepietiekamu tūlītējo vilkmi –, ”Ford” uzstādījis divas mazas turbīnas, kuras nodrošina nepieciešamo pūti jau pie zemiem apgriezieniem. Borns uzsver, ka sistēmā pielietoti arī citi paņēmieni, lai uzlabotu dzinēja atsaucību un mazinātu zudumus mehāniskajā berzē.

”Ford” pagaidām neatklāj ”Mustang Cobra Jet” tehniskos un dinamiskos raksturlielumus, kā arī to, vai šāds turbopūtes dzinējs nonāks arī sērijveida ražošanā.

Publikācija no interneta.

delfi

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: