Publicēja: Auto Galvu Remonts | 06/12/2012

BMW varētu atteikties no V12 dzinēju izmantošanas

Vēl nesen kompānija “BMW” atzīmēja 25 gadu jubileju saviem V12 dzinējiem, bet nule autoražotāja Austrālijas nodaļas produktu pārvaldnieks Kristofs Primels intervijā izdevumam “Car Advice” atklājis, ka nākamās paaudzes “BMW” 7. sērijas modelī V12 agregātu varētu aizstāt mazāka tilpuma un cilindru skaita turbomotors.

6.0 V12 Twin Turbo

6.0 V12 Twin Turbo

Atteikšanās no V12 dzinēja ietekmēs nelielu, bet tajā pašā laikā lojālu klientu loku. “7. sērijas modifikācija ar V12 dzinēju ir savā ziņā unikāls, un jebkuros laikos būs noteikts klientu loks, kas vēlēsies tieši tādu auto,” skaidro Primels. “Tomēr pārējie šī modeļa dzinēji nodrošina labāku efektivitāti,” rezumē “BMW” Austrālijas pārstāvis.

Nākamās paaudzes “BMW” 7. sērijas limuzīns gaidāms ap 2016. gadu, tā kā autoražotājam vēl ir gana daudz laika lēmuma pieņemšanai. Jāatzīmē, ka jau šobrīd šis Bavārijas autoražotājs no paaudzes paaudzē modeļiem samazina motora darba tilpumu un cilindru skaitu, to kompensējot ar vienu, divām vai pat trim turbīnām.

Atgādinām, ka “BMW” bija pirmais vācu autoražotājs, kas atsāka V12 dzinēju izmantošanu automobiļos pēc Otrā pasaules kara. 1987. gada vasarā “BMW” tirdzniecībā ieviesa luksusa limuzīna modifikāciju “750i” ar 300 ZS jaudīgu pieclitru V12 motoru. Šobrīd “BMW 760i” tiek komplektēts ar 544 ZS jaudīgu sešlitru V12 biturbo motoru.

Publikācija no interneta.

delfi

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: