Publicēja: Auto Galvu Remonts | 29/01/2013

Peugeot un Citroen hibrīds brauks ar saspiestu gaisu

Franču grupa “PSA Peugeot Citroen” izstrādājusi jauna veida hibrīda spēka agregātu. Tas ieguvis nosaukumu “Hybrid Air” un elektromotora vietā izmanto gaisa sūkni. Šis projekts ir daļa no franču koncerna programmas ar mērķi saviem modeļiem līdz 2020. gadam degvielas patēriņu samazināt līdz diviem litriem uz 100 km.

Hybrid Air” spēka agregāts apvieno gaisa sūkni, planetāro pārnesumu transmisiju, iekšdedzes dzinēju, hidraulisko motoru un divus balonus ar saspiestu gaisu. Tāpat šim prototipam ir bremžu enerģijas rekuperācijas sistēma, tomēr elektromotora vietā šeit tiek izmantots hidrauliskais sūknis un balonu, kuros uzkrāj un saspiež gaisu.

Tikai ar saspiestu gaisu, nepieslēdzoties benzīna dzinējam, prototips spējīgs braukt ar ātrumu līdz 70 km/h. Intensīvāka paātrinājuma gadījumā pieslēdzas iekšdedzes dzinējs, tomēr būs arī tāds braukšanas režīms, kurā tiek izmantots tikai benzīna motors.

Šāda “Hybrid Air” tehnoloģija automobiļa masu palielinās par 100 kilogramiem. Franči norāda, ka tamlīdzīgu hibrīdu ekonomija būs par 45% labāka nekā tādam pašam automobilim tikai ar benzīna dzinēju.

Pirmie “Hybrid Air” tehnoloģijas hibrīdi sērijveida ražošanā nonāks 2016. gadā. Sākotnēji piedāvās kompaktiem hečbekiem, piemēram, “Peugeot 208” un “Citroen C3”, kā arī vieglajam komerctransportam. Gaidāms, ka “Hybrid Air” tehnoloģiju iegūs to modifikāciju spēkrati, kuru benzīna dzinējs attīsta 80 līdz 110 ZS jaudu.

Kā galvenos noieta tirgus “Hybrid Air” tehnoloģijas automobiļiem franči redz Ķīnu un Krieviju.

Publikācija no interneta.

delfi

Advertisements

Responses

  1. Indieši jau prototipu bija uztaisījuši gadu atpakaļ,kas darbojās tikai uz saspiestu gaisu.Un bremžu rekuperāciju es tad arī ieteicu kā analogu F1 “Kers” sistāmai.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: