Publicēja: Auto Galvu Remonts | 03/05/2013

SSC pabeiguši Tuatara 1370 ZS motora testus

Amerikāņu superauto ražotājs Shelby Supercars (SSC) ir pabeidzis savas topošās hipermašīnas Tuatara dzinēja testus.

Tuatara

Tuatara

Tagad ir oficiāli zināms, ka automobilim paredzētais 6,9 litru twin-turbo V8 benzīna motors, ja tiek dzirdīts ar 95.markas benzīnu, attīsta 1370 ZS un 1735 Nm, raksta Motor.ru. SSC piedevām atzīmē, ka ar sacīkšu benzīnu no motora bez lielām grūtībām varētu iegūt arī 1700 ZS, ja kādam no potenciālajiem Tuatara īpašniekiem tā gribētos.

Dzinēja testēšanas stendā motors ar nemainīgiem 5500 apgriezieniem un ar papildus slodzi tika darbināts piecas minūtes. Tad SSC inženieri ļāva izplūdes vārstiem 30 sekundes atdzist, pēc kā dzinējs atkal piecas minūtes tika darbināts ar nemainīgiem 5500 apgr./min.

SSC norāda, ka izturības tests tādējādi uzskatāms par veikmīgu, jo dzinējam laboratorijā pieliktā slodze ir krietni vien liekāka; to pat nevarot salīdzināt ar slodzi, kas motoram būs jāiztur, traucoties ar 275 jūdzēm stundā (442,5 km/h) pret stāvu kalnu.
«Nekad nebiju redzējis izplūdes sistēmas caurules kvēlojam tik koši oranžā krāsā. Es domāju, ka metāls tūlīt sāks kust un pilēt uz grīdas. Taču tā nenotika, turklāt, kad izjaucām motoru pa detaļām, tās visas bija kā jaunas,» saka Shelby Supercars dibinātājs un vadītājs Džerods Šelbijs.
Var atzīmēt, ka SSC pirms vairākiem gadiem piederēja pasaulē ātrākā ielas auto ražotāja tituls, jo uz slēgtas šosejas 1200 ZS spēcīgais SSC Ultimate Aero TT 2007.gadā spēja attīstīt 412 km/h.

2010. gadā rekordu atguva Bugatti, kura Veyron Super Sport sasniedza 431 km/h, bet SSC cer ar Tuatara atkārtoti tikt pie Ginesa titula, jo auto teorētiskais maksimālais ātrums ir 443 km/h.

 

Publikācija no interneta.

tvnet

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: