Publicēja: Auto Galvu Remonts | 10/12/2013

Latvijā arvien populārākas kļūst automašīnas ar dīzeļdzinēju

Šā gada trešajā ceturksnī 79,5% automašīnu, kas ievestas Latvijā, ir darbināmas ar dīzeļdegvielu, turpretī pirms diviem gadiem ar dīzeļdegvielu darbināmo automašīnu imports veidoja 73,9% no kopējā tirgus, liecina Baltijas transporta sludinājumu un tirdzniecības portāla «Autoplius.lv» apkopotie dati.

dīzelis

dīzelis 😉

Šā gada trešajā ceturksnī Latvijā tika importēts 10 600 ar dīzeļdegvielu darbināmu lietoto automašīnu, kas ir par 46% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Tikmēr no ārvalstīm importētie lietotie automobiļi ar benzīna dzinēju veidoja tikai 17,3% no kopējā tirgus, bet hibrīdautomobiļi, kuros vienlaikus ir, piemēram, benzīna dzinējs un autogāzes iekārta, benzīna un elektrodzinējs vai dīzeļdzinējs un elektrodzinējs, – tikai 3,2%.

«Autoplius.lv» pārdošanas vadītājs Andris Mālnieks norādīja, ka, salīdzinot pēdējo četru gadu datus, ar dīzeļdegvielu darbināmie automobiļi Latvijas tirgū kļūst arvien populārāki.

«Šīs automašīnas novērtē autovadītāji, kuri veic lielus attālumus – 15 000 un vairāk kilometru gadā. Tā kā atkarībā no automašīnas modeļa ar dīzeļdegvielu darbināmi automobiļi maksā par desmit līdz pat 50% dārgāk nekā automašīnas ar benzīna dzinēju, to iegāde atmaksājas tikai tad, ja ikdienā tiek veikti lielāki attālumi,» skaidroja eksperts.

«Autoplius.lv» novērojumi liecina, ka priekšroku transportlīdzekļiem ar dīzeļdzinēju dod ne tikai lietotu automobiļu pircēji, bet arī tie, kuri iegādājas jaunas automašīnas. Šī gada trešajā ceturksnī 61,5% no kopumā 3200 importētajiem jaunajiem automobiļiem veidoja ar dīzeļdegvielu darbināmas automašīnas, bet 35% – benzīna dzinēja spēkrati.

Šā gada trešajā ceturksnī Latvijā iegādāti 110 jauni hibrīdautomobiļi. Turklāt Latvijā ir pārdots vairāk šāda tipa auto nekā citās Baltijas valstīs. Latvijas autovadītāju vidū populārākie hibrīdautomobiļi ir tie, kuri darbināmi gan ar benzīnu, gan ar autogāzi. Minētajā periodā iegādātas pavisam 58 šāda veida automašīnas. Latvieši ievērojami apsteidz lietuviešus, kuri iegādājušies vien 16 automobiļus, kas darbināmi ar benzīnu un autogāzi. Tikmēr igauņi ir iegādājušies tikai vienu šāda veida automobili.

«Jāpiebilst, ka arī hibrīdautomobiļi, kuri darbināmi gan ar benzīnu, gan ar elektrību, kļūst arvien interesantāki patērētājiem – Latvijā šogad iegādātas 52 jaunas hibrīdautomašīnas. Tikmēr Igaunijā 67, bet Lietuvā – 65,» informēja Mālnieks.

Auto tirgus eksperti arī novērojuši, ka Latvijā arvien lielāku popularitāti iegūst ne tikai jauni, bet arī lietoti automobiļi, kuri tiek darbināti gan ar benzīnu, gan ar autogāzi, – šā gada trešajā ceturksnī importēti 390 šāda veida automobiļi, un tie iegādāti ievērojami biežāk nekā Igaunijā. Tiesa, pirmajā vietā ierindojas Lietuva, kur iegādāti 1150 lietoti automobiļi, kas darbināmi gan ar benzīni, gan ar autogāzi.

«Autovadītāji šādus auto iegādājas, vēlēdamies ietaupīt degvielai paredzētos līdzekļus. No nākamā gada akcīzes nodokli autogāzei Latvijā plānots paaugstināt par 25,5%, līdz ar to minētā veida automobiļu popularitāte drīzumā varētu samazināties,» prognozēja Mālnieks.

Tajā pašā laikā ar benzīnu un elektrodzinēju darbināmu lietoto hibrīdautomobiļu skaita ziņā latvieši jūtami atpaliek no citām Baltijas valstīm. 2013.gada trešajā ceturksnī Latvijā importēti 33 minētā veida hibrīdautomobiļi, Igaunijā – 74, bet Lietuvā – 198.

«Autoplius» ir transporta sludinājumu un tirdzniecības portāls, kas darbojas visā Baltijā. Lietuvā tas jau divus gadus ir tirgus līderis. Portālā ir izvietoti sludinājumi no visām Baltijas valstīm, un to skaits pārsniedz 190 000. Kopējā portālā pieejamo automašīnu vērtība 2012.gadā pēdējā ceturksnī sasniedza 3,24 miljardus latu.

Publikācija no interneta.

nozare

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: