Publicēja: Auto Galvu Remonts | 02/04/2014

Oslo vēlas aizliegt ar benzīnu un dīzeli darbināmas automašīnas

Norvēģijas Darba partija (Arbeiderpartiet) nākusi klajā ar iniciatīvu sākot ar 2035.gadu Norvēģijas galvaspilsētā pilnībā aizliegt ar benzīna un dīzeļa dzinējiem aprīkotas automašīnas, vēsta ārvalstu mediji.

EVs

EVs

«Līdzīgi kā likums aizliedz smēķēšanu noteiktās vietās, mums vajadzētu noteikt konkrētu termiņu, kad spēkā varētu stāties aizliegums Oslo ielās izmantot attiecīgā veida transporta līdzekļus,» skaidro partijas pārstāvis Jens Bjelers. «Tas dos iespēju automašīnu un arī motociklu ražotājiem piemēroties esošajai situācijai un pārkvalificēties, kas, savukārt, palīdzēs mums virzīties uz vidi nepiesārņojošu transporta līdzekļu izmantošanu,» turpina Bjelers.

Jāatgādina, ka šāda pieeja nodrošinājusi Norvēģijai līderes titulu videi draudzīgu transporta līdzekļu izmantošana. Norvēģijā ik mēnesi tiek piereģistrēti 1200 jauni elektroautomobiļi, kas veido aptuveni 10% no kopējā pārdoto automašīnu skaita.

2013.gada beigās valstī tika reģistrēts īpaši straujš elektroautomobiļu skaita pieaugums. Pieprasītākie modeļi bija «Tesla Model S» un «Nissan Leaf».

 

Publikācija no interneta.

apollo

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: