Publicēja: Auto Galvu Remonts | 14/04/2014

Toyota maina dzinēju paleti

Japāņu autoražotājs prezentējis divus jaunus benzīna dzinējus ar 1 un 1,3 litru darba tilpumu. Tie ir pirmie divi no 14 jauniem motoriem, ko Toyota tuvāko divu gadu laikā sāks piedāvāt trešdaļai visā pasaulē piedāvāto auto.

Toyota 2014 gada jaunais dzinējs

Toyota 2014 gada jaunais dzinējs

Jaunie motori ļaujot ievērojami ietaupīt uz degvielas rēķina, raksta Motor.ru. Piemēram, minētie 1 un 1,3 litru dzinēji, kas apgādāti ar stop/start sistēmu, tērē par 15-30 procentiem mazāk degvielas nekā tāda paša tilpuma dzinēji, ko Toyota piedāvā šobrīd.

Toyota pagaidām neatklāj, kuros modeļos jaunie spēka agregāti debitēs. Ražotājs vien norāda, ka tie būs mazās un kompaktklases auto, kam nav paredzēts hibrīddzinējs. Citiem vārdiem, šie dzinēji darbosies kā patstāvīgs jaudas avots.

Runājot par jauno 1,3 litru Atkinsona cikla benzīna dzinēju, Toyota atzīmē, ka tam būs augstāks termiskās efektivitātes rādītājs. Tas sasniegs jau 38% pretēji pašreizējā tāda paša tilpuma dzinēja 35 procentiem. Nākotnē Toyota inženieri plāno sasniegt un pat pārsniegt 40% robežu.

Termiskās efektivitātes rādītājs apzīmē, cik daudz enerģijas no benzīna sadedzināšanas tiek pārvērsts lietderīgā darbā un attiecīgi, cik maz nevajadzīga siltuma veidā nonāk apkārtējā vidē.

Tāpat Toyota inženieri pamazām kāpina savu dzinēju kompresijas pakāpi. 1,3 litru motora gadījumā tā ir jau 13,5:1, bet 1 litra motora gadījumā 11,5:1. Tas gan ir mazāk nekā Mazda, kas jau tagad piedāvā benzīna motoru ar 14:1 kompresijas pakāpi un nākamās paaudzes motoros plāno sasniegt pat 18:1 kompresiju.

1 litra dzinējs strādā pēc klasiskā, ne Atkinsona cikla principa. Motors ir izstrādāts sadarbībā ar Daihatsu, un tā termiskās efektivitātes rādītājs ir 37%.

Var atzīmēt, ka Toyota nodarbojas ne tikai ar savu motoru izstrādāšanu. Sadarbība ar BMW kompānijai dod efektīvos bavāriešu 1,6 un 2 litru dīzeļdzinējus.

Publikācija no interneta.

tvnet

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: