Publicēja: Auto Galvu Remonts | 28/08/2014

LaFerrari pēctecis – 500 km/h ātrais F80

Šobrīd ekstrēmākais, jaudīgākais, ātrākais, tehnoloģiski pilnīgākais modelis Ferrari klāstā ir LaFerrari. Automobilis ir iekārojams bez gala, taču arī tam reiz pienāks kārta nodot stafeti pēctecim. To, kāds tas varētu būt, ir iztēlojies auto dizainers Adriano Raeli.

Raeli, kas auto dizaina mākslu ir apguvis Kalifornijā un labi pārzina grafiskās datorprogrammas, ir izdomājis un savā studijā radījis virtuālu Ferrari F80. Tam gan nav nekāda sakara ar Itālijā bāzēto kompāniju un, visticamāk, nākamās paaudzes Ferrari hipermašīna izskatīsies un būs aprīkota krietni citādāk, taču tāpat ir aizraujoši redzēt, ko spēj iztēloties mākslinieks.

Itāļu auto dizainera gadījumā tas ir ekstrēms, tikai 800 kilogramus smags hiperautomobilis ar ļoti spēcīgu dzinēju, kas tam ļauj attīstīt 500 kilometrus stundā. LaFerrari ir apgādāts ar 6,3 litru V12 benzīna motora hibrīdsistēmu, kas kopā attīsta ap 970 zirgspēkiem, bet virtuālajā F80 prototipā mājvietu radis V8 biturbo motors ar 900 zirgspēkiem un 300 zirgspēku KERS (kinētiskās enerģijas rekuperācija) sistēma.

Ar šādu jaudas un svara attiecību F80 spēj 2,2 sekundēs sasniegt 100 kilometrus stundā un maksimāli attīsta 500 km/h.

Izklausās un patiesībā arī ir neticami, tomēr F80 vizuālais tēls ir visai pārliecinošs. Virsbūve ir tikai metru augsta, priekšējās daļas dizains ir kā LaFerrari, Enzo un F-1 bolīda kombinācija, spārni atrodas kabīnes augstumā, milzīgas atveres novada gaisu spēka agregātam un aerodinamiskajiem elementiem. Būtībā F80 vizuāli rada iespaidu, ka varētu būt nākotnes F-1 bolīda prototips.

Faktiski 2,1 metru platais un 4,76 metrus garais F80 ir viens vienīgs aerodinamisks elements; pat jumtam piestiprinātie spoguļi pilda gaisa plūsmas optimizēšanas funkciju. Apvienojumā ar aerodinamiskajiem elementiem aizmugurējā daļā F80 piemīt visi priekšnosacījumi, lai būtu ne tikai ātrākais ielas auto taisnvirziena kustībā, bet arī līkumotā trasē.

 

Publikācija no interneta.

apollo


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: