Publicēja: Auto Galvu Remonts | 29/08/2014

Amerikāņi uzbūvējuši elektrisku superauto

Kalifornijā bāzētais jaunuzņēmums Renovo Motors ikgadējā Peblbīčas automobiļu izstādē-konkursā atklājis savas elektriskās sērijveida ielas sporta kupejas prototipu.

The Renovo Coupe

The Renovo Coupe

Klasiskā ielas sporta auto Shelby Daytona stilā ieturētais Renovo Coupe ir apgādāts ar diviem vidū iebūvētiem elektromotoriem, kas kopā attīsta ap 500 zirgspēkiem un veselus 1356 ņūtonmetrus, kuri vadītāja rīcībā ir jau 0,037 sekundes pēc akseleratora nospiešanas, raksta britu AutoExpress. Dinamika attiecīgi ir kā žiperīgākajiem mūsdienu superauto – 60 jūdzes jeb 96 kilometrus stundā elektrokupeja sasniedz 3,4 sekundēs. Maksimālais ātrums gan automobilim ir pieticīgs – tikai ap 200 kilometriem stundā.

Elektromotoru darbināšanai Renovo izmanto pašu izstrādātas litija jonu bateriju tehnoloģija, ko uzņēmums vēlas patentēt. Baterijas ir sadalītas trīs atsevišķos blokos, kas ne tikai uzlabo automobiļa izsvarojumu, bet arī nodrošina iespēju veikt uzlādi pusstundas laikā. Vēl viena priekšrocība – divvietīgais auto sver salīdzinoši maz – 1474 kilogramus.

Piedziņas agregātus Renovo Motors uzstāda pašu modificētai Shelby Daytona CSX9000 šasijai un zem virsbūves, ko klasiskā Shelby sporta auto stilā ieturējis dizainers Pēters Broks. «Pirms 50 gadiem šī forma bija gandrīz ideāla un fizika laika gaitā jau nemaz tik ļoti nemainās,» – tā Broks. «Tai pašā laikā jaunajam auto ir uzlabota virsbūve, rāmis, piekare, kā arī interjers; tā ir jauna nodaļa šīs šasijas dzīvē.»

Vadītājam pakļautajā interjerā iekārtojumā automobiļa veidotāji ir izvēlējušies retro dizaina un moderno tehnoloģiju kombināciju.

«Vēlējāmies radīt auto, kas demonstrē veiktspēju, kontroli un aizraujošās braukšanas īpašības, ko sniedz elektrotehnoloģijas,» saka Renovo Motors vadītājs Kristofers Haizers.

Par to, cik tālu Renovo Coupe varēs aizbraukt ar vienu uzlādes reizi un ar kādiem tēriņiem jārēķinās potenciālajiem pircējiem, informācijas no kompānijas pagaidām nav. Zināms ir tikai, ka elektrokupejas ierobežota apjoma izlaidi paredzēts sākt nākamgad.

Publikācija no interneta.

apollo


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: