Publicēja: Auto Galvu Remonts | 17/11/2014

Jaunais Audi Q3 – nu jau līdz pat 340 ZS jaudas

Audi Q3 modeļu sērija kopš tās nonākšanas tirgū 2011. gada rudenī zīmolam Audi ir izrādījusies ļoti veiksmīga. Taču tas nedod pamatu apstāties attīstībā, tādēļ Q3 un RS Q3 ir atjaunoti un izceļas ne tikai ar uzlabotu dizainu, bet arī vairākām tehniskām inovācijām.

Audi RS Q3 2.5L TFSI

Audi RS Q3 2.5L TFSI

Trīs TFSI dzinēji un trīs četru cilindru TDI dīzeļdzinēji ieguvuši lielāku jaudu apvienojumā ar mazāku degvielas patēriņu, bet to CO2 izmešu daudzums ir samazinājies par līdz pat 17%. Dzinēju darba tilpums ir 1,4 vai 2,0 litri un jauda — no 120 ZS līdz 220 ZS. Visi dzinēji ir aprīkoti ar turbokompresoru un tiešās iesmidzināšanas sistēmu, kā arī atbilst Euro 6 izmešu standartam. Šāds degvielas patēriņa un CO2 izmešu daudzuma samazinājums lielā mērā ir panākts, pateicoties Audi cilindru atslēgšanas sistēmai COD. Modeļi, kas ir aprīkoti ar attiecīgajiem 1,4 litru TSI un 2 litru TDI motoriem, valkā «Audi ultra» emblēmu.

Šasija

Ar pārstrādāto šasiju Audi Q3 ir ieguvis labāku manevrējamību un līdz ar to arī drošību. Papildus tam ir kāpināts arī braukšanas komforts. Audi drive selectsistēma ļauj autovadītājam atbilstoši savām vēlmēm pielāgot galvenos moduļus, tostarp papildaprīkojumā pieejamos aktīvos amortizatorus. Disku izmēri ir no 16 līdz 20 collām, bet piekare ir pielāgota augstam rites komfortam.

Dizains

Modernizētā Audi Q3 dizaineri šā modeļa kupejas līnijas ir saskaņojuši ar automobilim raksturīgo noapaļoto aizmuguri. Dominējošās horizontālās līnijas priekšā un aizmugurē izceļ Q3 platumu un padara to izteiksmīgāku. To vēl vairāk var izcelt ar divu jaunu Q3 apdares līniju Design un Sport palīdzību.

Q3 ir ieguvis jaunus priekšējos lukturus, kuru standartaprīkojumā ir iekļauta Xenon Plus tehnoloģija un LED dienas gaitas gaismas. Papildaprīkojumā pieejamie LED priekšējie lukturi ir īpaši spilgti un ekonomiski. Audi tos piedāvā kombinācijā ar dinamiskajiem virizenrādītājiem, kas arī ir iekļauti pārstrādātajos LED priekšējos lukturos. Šie intuitīvie pagriezienu rādītāji iedegas pakāpeniski ar divu sekundes desmitdaļu intervālu no radiatora režģa puses uz ārmalu attiecīgajā virzienā.

Audi Q3 bāzes modeļa pašmasa (bez autovadītāja) ir 1385 kilogrami. Kompaktā apvidnieka izmēri praktiski nav mainījušies. Tas ir 4,39 metrus garš, 1,83 metrus plats un 1,59 metrus augsts. Riteņu garenbāze joprojām ir 2,60 metri.

Daudzpusība

Q3 ir paredzēta vieta pieciem pasažieriem un bagāžai nodalījumā, kura ietilpība ir 460 litri. Ja pasažieru ir mazāk, bet kravas vairāk, nolokot aizmugurējo sēdekļu atzveltnes, bagāžnieku iespējams palielināt līdz 1365 litriem. Vēl daudzpusīgāku un ērtāku šo apvidus automobili padara plašais pārdomātā papildaprīkojuma klāsts. Tas ietver bagāžas nodalījuma komplektu, atveri garākas kravas pārvadāšanai un elektriskas bagāžas nodalījuma durvis. Standartaprīkojumā ir iekļauti jumta reliņi un jauns, pagarināms bagāžas nodalījuma pārklājs.

Aprīkojums un apdare

Jaunais Audi Q3 izceļas ar plašu standartaprīkojuma klāstu un vēl plašākām papildaprīkojuma iespējām, piemēram LED salona apgaismojuma komplektu un elektriski regulējamiem priekšējiem sēdekļiem. Kas attiecas uz autovadītāja palīgsistēmām, atkārtotas sadursmes bremzēšanas palīgsistēma, kas automobili sabremzē pēc sadursmes, ir iekļauta standartaprīkojumā. Turpretim tādas iekārtas kā aklo zonu uzraugs un joslu nejaušas maiņas asistents tāpat kā ceļa zīmju nolasīšanas sistēma ir pieejamas par papildu samaksu. Automobili var aprīkot ar bezvadu interneta piekļuves punktu, kas pasažieriem dos iespēju tiešsaistes izklaidēm, savukārt vadītāju apgādās, piemēram, ar reāla laika informāciju par situāciju satiksmē un navigāciju ar Google Earth un Google Street View.

Audi RS Q3: no 0 līdz 100 km/h 4,8 sekundēs

Līdz ar Q3 ticis uzlabots arī RS Q3. Tā 2,5 litru piecu cilindru dzinējs tagad attīsta 340 ZS un 450 Nm, bet vienlaicīgi atbilst arī Euro 6 izmešu standartam. Sērijas labākais modelis no 0 līdz 100 km/h tagad ieskrienas 4,8 sekundēs, bet tā maksimālais ātrums tiek elektroniski ierobežots pie 250 km/h.

Lai nodrošinātu ātrāku pārnesumu maiņu, ir uzlabota arī septiņpakāpju S tronic transmisija, kas nogādā jaudu uz visu riteņu piedziņas sistēmu, izmantojot hidraulisku daudzplākšņu sajūgu (piektās paaudzes). Zemākie pārnesumi ir izvietoti tuvāk, lai nodrošinātu sportiskāku vadību, bet septītais pārnesums ir izvietots tālāk, lai taupītu degvielu.

19 collu diski ir iekļauti Audi RS Q3 standartaprīkojumā, bet 20 collu diski ir pieejami papildaprīkojumā. Pateicoties viļņotajam dizainam, lielie bremžu diski priekšējā asī ir kļuvuši par kilogramu vieglāki. Tos ieskauj uzlikas ar astoņiem virzuļiem. Standartaprīkojumā iekļauto RS sporta piekari ir iespējams aprīkot arī ar papildaprīkojumā pieejamajiem adaptīvajiem amortizatoriem. Stūres sistēma ir pielāgota sportiskai braukšanai, un standarta komplektācijā ir iekļauta arī Audi drive select dinamiskā vadības sistēma.

Dinamiskā modeļa īpašo statusu apliecina vairākas dizaina detaļas. Ārējā dizainā īpaši pievilcīgi ir izteiksmīgie bamperi. Salona dizainā dominē melnā krāsa. Sporta sēdekļus iespējams izvēlēties ar papildaprīkojumā pieejamo Fine Nappa ādas apdari ar dimanta formas dekoratīvajām šuvēm. Mērinstrumentu paneļa pelēkās ciparnīcas rotā sarkani rādītāji, bet autovadītāja informācijas sistēma piedāvā īpašu RS izvēlni ar braukšanas taimeri, kā arī eļļas temperatūras un virsspiediena attēlojumu.

Jaunā modeļa bāzes cena Vācijā būs 56 600 EUR. Tā standartaprīkojumā cita starpā ir iekļauti arī LED priekšējie lukturi. RS Q3 piegādes tiks sāktas 2015. gada pirmajā ceturksnī.

 

Publikacija no interneta.

tvnet.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: