Publicēja: Auto Galvu Remonts | 25/11/2014

A7 Sportback, kas tērē vien kilogramu ūdeņraža uz 100 kilometriem

Audi Losandželosas auto šovā ir atklājis automobili, kas ar vienu uzpildes reizi spēj veikt vairāk nekā 500 kilometru, neradot lielākus izmešus kā vien daži ūdens pilieni.

Audi A7 H-tron

Audi A7 H-tron

Jaunais A7 Sportback h-tron Quattro ir aprīkots ar jaudīgu, elektrisko piedziņu, kam par enerģijas avotu izmanto degvielas šūnu kombināciju ar hibrīda akumulatoru un papildu elektromotoru aizmugurē. Šādā konfigurācijā Audi A7 Sportback h-tron quattro ir pilnasinīgs pilnpiedziņas auto ar 170 kilovatu jeb 231 ZS jaudu, turklāt, tā kā priekšējā un aizmugurējā ass nav mehāniski savienotas, tas ir e-quattro auto ar pilnībā elektronisku griezes momenta sadales vadību.

«A7 Sportback h‑tron ir sportisks un efektīvs. Tā kā tas bija iecerēts kā e-quattro, tā divi elektriskie dzinēji darbina visus četrus riteņus,» skaidroja Audi Tehniskās izstrādes nodaļas valdes loceklis Ulrihs Hakenbergs. Hakenbergs arīdzan norāda, ka viņa pārstāvētā kompānija ir pietiekami apguvusi degvielas šūnas tehnoloģijas un ir gatava sākt sērijveida ražošanu. Tiesa, tas notiks tikai tad, kad tirgus tam būs gatavs un būs izveidota atbilstoša infrastruktūra.

Degvielas šūnas režīmā A7 Sportback h-tron quattro 100 kilometru nobraukumam nepieciešams vien aptuveni viens kilograms ūdeņraža. Šāds apjoms ūdeņraža satur tikpat daudz enerģijas kā 3,7 litri benzīna. Ūdeņraža tvertnes lielums ļauj šim automobilim ar vienu uzpildi veikt vairāk nekā 500 kilometru.

Tāpat kā automobiļiem ar parasto iekšdedzes dzinēju, ūdeņraža degvielas uzpilde neaizņem vairāk laika par aptuveni trim minūtēm. Nobraukto attālumu par 50 km palielina 8,8 kilovatstundu baterija, kura tiek uzlādēta, izmantojot enerģijas rekuperācijas sistēmu vai pievienojot to elektrotīklam.

Kaut arī ekonomisks un videi ļoti draudzīgs, Audi A7 h-tron quattro ir arī visnotaļ dinamisks. Ar RS7 gan tas sacensties nevarēs, tomēr paātrinājums līdz 100 kilometriem 7,9 sekundēs un 180 km/h maksimālais ātrums šāda izmēra elektromobilim ir ļoti pieņemami rādītāji.

 

Publikācija no interneta.

apollo


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: