Publicēja: Auto Galvu Remonts | 05/06/2015

«Drive eO» elektro auto prezentācijā Dambis atklāj mērķi – pārspēt Paikspīkas rekordu

Latvijas uzņēmums “Drive eO” ceturtdien prezentēja pašu radīto 1367 zirgspēku elektrisko sacīkšu auto “PP03”, ar kuru šī gada 28.jūnijā piedalīsies Paikspīkas kalnā braukšanas sacensībās ASV, informēja Kristaps Dambis.

Drive eO - PP03 prezentācija

Drive eO – PP03 prezentācija

Latviešu konstruēto auto Kolorādo štatā 93.Paikspīkas sacensībās vadīs pilots Rīss Milens. Komandas mērķis ir pabeigt 20 kilometrus garo trasi ātrāk nekā deviņās minūtēs, pretendējot uz rekordu elektrisko auto kategorijā un kļūstot par pirmo elektrisko auto, kas uzvarējis kopvērtējumā.

Jaunais pilnpiedziņas “eO PP03” ir aprīkots ar 50 kWh litija jonu akumulatoru paku, kas darbina sešus YASA-400 elektriskos motorus ar “eO” izstrādātajiem kontrolieriem. Šis aprīkojums nodrošina iespaidīgu 1020 kW jaudu, maksimālais griezes moments ir 2160 Nm, un auto var attīstīt ātrumu līdz 260 km/h, savukārt spēkrata svars ir tikai 1150 kilogrami.

Automobilis pēdējās nedēļās testēts un pilnveidots uz jaudas stenda un treniņa braucienos. “eO PP03” trasē stūrēs leģendārais Rīss Milens, kurš autosporta pasaulē zināms jau vairāk nekā 20 gadus. Pilots dzimis Jaunzēlandē un tēva iespaidā pusaudža gados pārcēlies uz ASV, kur attīstījis braukšanas prasmes dažādās disciplīnās, piemēram, rallijā, driftā un rallijkrosā.

Milens startējis arī Paikspīkas kalnā braukšanas sacensībās, kur uzstādījis vairākus rekordus, uzvarējis vairākās klasēs, kā arī kļuvis par kopvērtējuma uzvarētāju 2012.gadā. Milens ir gatavs konkurēt 156 pagriezienu trasē, lai uzvestu “eO PP03” Paikspīkas virsotnē 4310 metru augstumā.

“”Drive eO” radījuši auto, kas ļauj rītdienu piedzīvot jau šodien – viņiem izdevies uzbūvēt jaudīgāko automašīnu, kas līdz šim startējusi Paikspīkā – mums ir ļoti reālas iespējas uzvarēt kopvērtējumā,” Milens.

Andris Dambis, “Drive eO” vadītājs uzteic pozitīvo komandas garu un vienotību. “Pēc ilgā dizaina, būvniecības un izmēģinājumu darba, beidzot esam gandarīti parādīt savu jaunāko veikumu plašākai sabiedrībai. Mūsu mērķis bija, lai auto svērtu 1200 kilogramus, bet faktiski esam spēruši soli uz priekšu, jo auto svars ir tikai 1150 kilogrami, kas apliecina mūsu uzmanīgo pieeju katrai niansei. Esam patīkami satraukti par priekšā gaidāmo cīņu, jo elektrisko automobiļu klasē konkurence būs ļoti sīva,” sacīja Dambis.

“eO PP03” jau 8.jūnijā no Frankfurtes lidostas Vācijā tiks sūtīta uz Denveru ASV. Kolorādo auto nonāks 11.jūnijā, bet treniņi sāksies divas dienas vēlāk. Sacensības notiks svētdienā, 28.jūnijā.

Paikspīkas kalnā braukšanas sacensības Kolorādo ir otras senākās auto sacensības ASV, tās dibinājis Spensers Penrouzs. Sacensības ir unikālas, jo vienas dienas laikā aptver gandrīz visu veidu motoru sporta pārstāvjus. Ik gadu pēdējā jūnija svētdienā Kolorādo satiekas auto un moto braucēji, lai cīnītos par uzvaru leģendārajās sacensībās.

Sacensībās braucēji uz laiku veic gandrīz 20 kilometrus stāvā kāpumā. Pirmo reizi šādas sacensības risinājās 1916.gadā. Absolūtais rekords – astoņas minūtes un 13,878 sekundes pieder izcilajam rallija čempionam francūzim Sebastjanam Lēbam ar “Peugeot 208 T16” un izstādīts 2013.gadā.

Elektrisko sacīkšu automobiļu klasē rekords ir deviņas minūtes un 8,188 sekundes, ko 2014.gadā uzstādīja Gregs Treisijs ar “Mitsubishi MiEV Evolution III”.

Publikācija no interneta.

lsm


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: