Publicēja: Auto Galvu Remonts | 30/09/2015

Volkswagen skandālā ierauti arī Škoda un Seat modeļi

Vācijas autobūves koncerns Volkswagen trešdien paziņoja, ka gandrīz viens miljons uzņēmuma ražoto automobiļu Francijā ir aprīkoti ar izsmalcināto programmatūru, kas var falsificēt kaitīgo izmešu datus.

Seat Mii

Seat Mii

Volkswagen Francijas struktūrvienība norāda, ka kopumā šajā skandālā iesaistītas 984 064 automašīnas, kas pēdējos gados tikušas pārdotas valstī. 

Vairumā gadījumu tie ir Volkswagen zīmola modeļi, taču šo automašīnu vidū ir arī Škoda un Seat zīmolu modeļi.

Volkswagen pagājušajā nedēļā izraisīja globālu skandālu, kad uzņēmums atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkoti ar konkrētu dīzeļdzinēju tipu, kas var falsificēt kaitīgo izmešu datus.

ASV Vides aizsardzības aģentūra (EPA) atklāja, ka Volkswagen atsevišķām dīzeļdzinēju automašīnām valstī uzstādījusi programmatūru, kas pilnīgu kaitīgo izmešu kontroli veic vien brīdī, kad tai tiek veiktas oficiālās emisijas pārbaudes.

Tādējādi šie automobiļi emitē lielāku par atļauto kaitīgo izmešu apjomu, kas saistīts ar smogu un dažādām veselības problēmām.

Vācijas prokuratūra pirmdien paziņoja, ka sākusi kriminālizmeklēšanu pret Vācijas autobūves koncerna Volkswagen bijušo vadītāju Martinu Vinterkornu saistībā ar vērienīgo izmešu skandālu.

Piektdien Volkswagen valde par uzņēmuma jauno vadītāju iecēla luksusa automašīnu ražošanas struktūrvienības Porsche direktoru Matiasu Milleru.

Publikācija no interneta.

db


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: