Publicēja: Auto Galvu Remonts | 09/10/2015

Pēc «Volkswagen» skandāla nav gaidāms dīzeļmotoru noriets Eiropā

Nav pamata uzskatīt, ka konstatētie pārkāpumi koncerna «Volkswagen» ražotajās dīzeļmotoru automašīnās veicinās dīzeļmotoru norietu Eiropā, uzskata SIA «Statoil Fuel&Retail Latvia» degvielas kategorijas vadītājs Armands Žubulis.

VW  šrots

VW šrots

Kā skaidro Žubulis, daudzi mediju eksperti izteikuši dīzeļdzinēju norieta prognozes, taču patlaban neesot pamata šādiem apgalvojumiem divu iemeslu dēļ. Lielākā daļa automašīnu ražotāju esot veiksmīgi pierādījuši, ka tiek galā ar emisiju prasībām, vienlaikus saglabājot konkurētspējīgu automašīnu pārdošanas cenu. Tāpat Žubulis arī norāda uz faktu, ka neviens no ekspertiem nepiemin dīzeļdegvielas automašīnu ekspluatācijas šķidrumu «AdBlue», kas tiek izmantots nu jau ne tikai smagajām, bet arī vieglajām automašīnām. «AdBlue» galvenais mērķis ir sašķelt kaitīgās izmešu gāzes – slāpekļa oksīdus – nekaitīgās vielās – ūdens tvaikā un slāpeklī.

«Līdz ar to esmu pārliecināts, ka ražotāji turpinās attīstīt automašīnas ar dīzeļmotoriem, protams, pievēršot uzmanību arī alternatīviem risinājumiem, tostarp spēkratiem ar elektromotoriem un dzinējiem, kas tiek darbināti ar ūdeņradi,» uzsver Žubulis.

Jau vēstīts, ka Vācijas autobūves koncerns «Volkswagen» otrdien paziņoja, ka astoņi miljoni no 11 miljoniem dīzeļautomobiļu, kas aprīkoti ar kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūru, pārdoti ES.

Uzņēmuma preses pārstāvis šos datus apstiprināja ziņu aģentūrai AFP pēc tam, kad «Volkswagen» tos bija pieminējis likumdevējiem nosūtītā vēstulē, kurā tas atvainojās par nelielas cilvēku grupas pārkāpumiem.

«Volkswagen» septembra beigās izraisīja globālu skandālu, kad uzņēmums atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkoti ar konkrētu dīzeļdzinēju tipu, kuriem uzstādīta kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūra.

Šī programmatūra ieslēdz izmešu kontroli, kad tā konstatē, ka automašīnai tiek veiktas pārbaudes. Tad šī kontrole tiek izslēgta, kad automašīna piedalās satiksmē, tādējādi ļaujot tai radīt palielinātu izmešu apjomu.

Publikācija no interneta.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: