Publicēja: Auto Galvu Remonts | 23/10/2015

Tīmeklī ērti noskaidrot, vai auto ir «izmešu datu viltotājs»

Lai Volkswagen automobiļu lietotāji varētu ērti noskaidrot, vai viņu auto ar EA 189 dīzeļdzinēju ir apgādāts ar krāpniecisko programmatūru un uz to attiecas servisa kampaņa, Volkswagen tīmekļa vietnē ir pieejams ērti lietojams tiešsaistes rīks.

VW bez ierobežotāja :)

VW bez krāpnieciskās programmatūras ;]

Ja kāda Volkswagen auto īpašnieks vēlas uzzināt, vai viņa automobilis ir starp tiem, uz kuriem attieksies plānotā atsaukuma kampaņa, interneta vietnē info.volkswagen.com (skat. resursus) nepieciešams ievadīt tikai mašīnas šasijas numuru.

info.volkswagen.com

Šajā tīmekļa vietnē ir pieejama arī papildu informācija, kā arī jautājumi un atbildes par šo tēmu.

Volkswagen atgādina, ka izmešu aprēķināšanas programmatūra nekādi neietekmē auto drošību – tas joprojām ir tehniski drošs un braukšanas kārtībā.

Jau iepriekš vēstījām, ka Latvijā identificēti 5087 Volkswagen ražotie auto, kuri aprīkoti ar programmatūru, kas var falsificēt kaitīgo izmešu datus.

Tikmēr kļuvis arī zināms, ka, atbildot uz Vācijas nacionālās transporta drošības aģentūrasKraftfahrtbundesamt rīkojumu, Volkswagen Vācijā atsauks 2,4 miljonus automašīnu, bet, sākot ar 2016.gada janvāri, no visām Eiropas Savienības valstīm tiks atsaukti 8,5 miljoni dīzeļautomobiļu.

Volkswagen gan vēl ir jākonkretizē, kā tieši tiks veikta atsaukumam pakļauto auto labošana. Skaidrs gan ir viens – vienai daļai pietiks ar programmatūras nomaiņu, bet daļai būs nepieciešams veikt arī atsevišķu dzinēja detaļu nomaiņu pret citām vai pārbūvētām, vēsta Automotive News Europe.

Par gaidāmo servisa kampaņas īstenošanas procedūru vācu koncernam atbildīgās iestādes ir jāinformē līdz novembra vidum, lai pirmie auto uz dīleru centriem varētu doties jau janvārī. Tiesa, dzinēju pārbūvei nepieciešamās detaļas, pēc Vācijas satiksmes ministra Aleksandra Dobrindta teiktā, būs gatavas tikai nākamajā septembrī. Aplēses liecina, ka pārbūve visā Eiropā būs nepieciešama apmēram 3,6 miljoniem auto, turklāt Kraftfahrtbundesamt ir apņēmušies mašīnas pārbaudīt, lai pārliecinātos, ka EA 189 motori tik tiešām ir salaboti.

Volkswagen atzīmē, ka pašreizējās paaudzes EA 288 dīzeļdzinēji (tiek izmantoti kopš 2012. gada) nav ietekmēti.

Publikācija no interneta.

apollo


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: