Publicēja: Auto Galvu Remonts | 28/10/2015

Ekonomiskas braukšanas sacensībās sasniegti neticami rezultāti

Aizvadītajā nedēļā piecas komandas devās ceļā ar jaunajiem Peugeot 208, lai censtos sasniegt mazāko degvielas patēriņu. 

Peugeot 208 eco cup

Peugeot 208 eco cup

Daži brauca ar Peugeot 208, kam zem motora pārsega bija 100 zirgspēku 1,6 BlueHDi dīzeļdzinējs, nolūkā veikt ceļu vismaz ar rūpnīcas norādīto vidējo degvielas patēriņu 3,4 l/100 km. Citi piedalījās ar Peugeot 208 1,2 PureTech 82 ZS M5 benzīna dzinējiem, kuru solītais vidējais degvielas patēriņš ir 4,5 l/100km.

Rezultāti – satriecoši. Ingars Tenis (TVNET) tandēmā ar Robertu Jansonu Peugeot 208 dīzeļversijai uzstādīja 2,7l/100km vidējo patēriņu, bet no automobiļiem ar benzīna dzinēju vislabāko rezultātu ieguva What Car? ārštata korespondents un žurnāla “profi Latvija” galvenais redaktors Guntars Pulss, kas komandā ar Delfi redaktoru Raimondu Zandovski panāca vidējo degvielas patēriņu 4,2 l/100km. 

Godpilno pēdējo vietu ieguva Aldis Zelmenis un Normunds Avotiņš, tiesa gan arī šiem auto ekspertiem izdevās uzrādīt rezultātu, kas bija labāks par rūpnīcas solīto.

Visi dalībnieki nobrauca gandrīz 550km, taču pilnās degvielas tvertnes būtu pieticis arī daudz garākam maršrutam. Vidējais dalībnieku ātrums bija aptuveni 60 km/h.

Ekonomiskas braukšanas sacensības Peugeot EcoCup ir tradicionālas sacensības par zemāko degvielas patēriņu, ko Peugeot Baltic ir organizējis jau vairākas reizes. 2013.gadā What Car un “profi Latvija” pārstāvjiem (Ivo Goldmanim un Guntaram Pulsam) ekobraucienā Rīga-Ženēva izdevās uzstādīt rezultātu 3,3 litri uz 100 km, braucot ar Peugeot 508 1,6 e-HDi un izcīnīt pirmo vietu, apsteidzot pārējās Baltijas autožurnālistu komandas.

Publikācija no interneta.

whatcar


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: