1. Domā soli uz priekšu

Modernās aplikācijas (piemēram, “Waze”) ne vien palīdz nonākt no viena punkta uz otru, bet arī informē par šķēršļiem, sastrēgumiem, kā arī palīdz izvēlēties īsāko vai ātrāko ceļu. Taču atceries: mobilo ierīču klātbūtne nevar ietekmēt tavu braukšanas stilu, tāpēc ekonomiskai braukšanai jāievēro distance! Tas palīdzēs izvērtēt notikumu attīstību un nebūs lieki jābremzē situācijā, kad pietiek ar gāzes pedāļa atlaišanu. Brauciens būs mierīgāks, nesagādās papildu stresu, kā arī ekonomiski izdevīgāks.

2. Seko līdzi apgriezieniem

Lai samazinātu degvielas patēriņu, vienmēr jāizvēlas augstākais iespējamais pārnesums pie minimāliem un stabiliem motora apgriezieniem. Nebaidies braukt ar piekto pārnesumu jau pie 60-70 km/h, un centies nepārsniegt 3000 motora apgriezienus minūtē, jo tad braukšana kļūst neekonomiska.

3. Atbrīvojies no nevajadzīgā

Lai arī jumta bagāžnieks ir labs sabiedrotais ceļojumiem, atceries, ka nevajadzīga tā vadāšana ietekmē degvielas patēriņu. Līdzīga ietekme ir arī velosipēdu stiprinājuma kronšteinam vai mantām piekrautam bagāžniekam. Vidēji katri papildu 50 kg palielina degvielas izdevumus par 2%.

4. Kontrolē gaisa spiedienu riepās

Neatbilstošs gaisa spiediens riepās var būtiski ietekmēt tavu braukšanas ekonomiju, tāpēc būtiski tās regulāri pārbaudīt. Atbilstoša gaisa spiediena izvēle paildzinās arī to izmantošanas ilgumu un nodrošinās vieglāku automašīnas vadāmību. Pareizu riepu spiedienu rekomendē ražotājs un visbiežāk to vari meklēt degvielas bākas vāciņa iekšpusē, auto priekšējo durvju ailē vai durvīs, kā arī auto apkopes grāmatiņā.

5. Seko līdzi gaisa temperatūrai

Gaisa kondicioniera vai sildītāju izmantošana palielina slodzi uz motoru. Ja stāvi uz vietas vai pārvietojies pa pilsētu ar nelielu ātrumu, labāk atver logu. Ja ātrums pārsniedz 80 km/h, ekonomiskāk būs izmantot kondicionieri. Vienmēr, kad novieto automašīnu, pārliecinies, vai to var izdarīt ēnā, tādējādi izvairīties no mašīnas pārkaršanas.

6. Laicīgi iepazīsti maršrutu

Ja plānots brauciens uz kādu mazāk zināmu vietu, vienmēr centies sastādīt maršrutu, kā arī iepazīties ar ceļu karti. Negaidīta novirzīšanās no plānotā var būt ne vien stresa pilns piedzīvojums, bet arī ievērojami palielināt nobraukto kilometru skaitu. Ja esi apmaldījies, tā vietā, lai brauktu tālāk, piestāj malā un apskati karti.

7. Rūpējies par automašīnu regulāri

Regulāra automašīnas apkope nodrošina, ka tā darbojas maksimāli efektīvi un ilgtermiņā tiek samazināts arī degvielas patēriņš. Līdzīgi ar kvalitatīvu produktu izvēli, kas var būtiski ietekmēt dzinēja darbību.