Publicēja: Auto Galvu Remonts | 29/07/2016

Miles® ekorallija uzvarētājs uzrāda lielisku rezultātu arī sarežģītā trasē – tikai 3,05 l uz 100 km

Šā gada 23. jūlijā miles® ekorallijā, ko jau sesto gadu organizē DBS (Drošas Braukšanas Skola), „Statoil” (SIA Circle K Latvia), sadarbībā ar Delfi, viszemāko degvielas patēriņu vairāk kā  300 km garajā distancē pa Kurzemes ceļiem uzrādīja Nauris Garoza ar 2002. gada VW Passat, patērējot tikai 3,05 litrus uz 100 km.

Statoil miles ekorallijs “Kurzeme 2016″

Statoil miles ekorallijs “Kurzeme 2016″

Šogad miles® ekorallijā ekonomiskas braukšanas iemaņas tika pārbaudītas Kurzemes pusē, kur dalībniekiem bija jāveic nedaudz vairāk kā 300km maršrutā Kandava – Renda – Kuldīga – Alsunga – Kandava.

Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad dalībniekiem bija jāveic regularitātes rallija posmi. Divas dienas pirms pasākuma dalībniekiem tika izsūtītas leģendas ar dotiem vidējiem ātrumiem un attālumiem, bet pašiem bija jāsarēķina ideālais laiks. Par katru neprecīzu sekundi sestdienas maršrutā dalībniekiem pienācās degvielas soda mililitri. Šī sistēma bija izaicinājums vairākiem dalībniekiem, bet finišu sasniedza visi.

Šī gada pasākumā piedalījās arī youngtimer automašīnas, pierādot, ka arī 30 gadus veci auto var būt pietiekami ekonomiski. Tā kā youngtimer dalībnieki ir pieredzējuši regularitātes ralliju braucēji, tad viņi saņēma ļoti maz soda mililitrus, līdz ar to cīņa izvērsās sīva.

Kopējie uzrādītie rezultāti ir nedaudz sliktāki nekā iepriekšējos gados, kas ir skaidrojams ar sarežģītajiem trases apstākļiem, kā arī faktu, ka teju 50% no kopējā maršruta bija jāveic pa grants seguma ceļiem,” stāsta DBS direktors Jānis Vanks. „Korekcijas kopējā degvielas patēriņā ieviesa arī šī gada formāts, kad sacensību dalībnieki maršrutu veica ar regularitātes rallija leģendu. Šis jauninājums ralliju padarīja aizraujošāku ne tikai automašīnu pilotiem, bet arī lika „pasvīst” stūrmaņiem,” turpina Jānis Vanks.

Miles® ekoralliju organizē DBS Autoskola, „Statoil” un “Youngtimer Rally”, atbalsta Delfi.

Vairāk par ekonomisku autovadīšanu

DBS Autoskola un Statoil kopīgiem spēkiem ekobraukšanu Latvijā popularizē jau kopš 2006. gada, ne tikai ieviešot pirmo ekonomiskas braukšanas apmācību programmu, kas balstīta uz Somijā populārās EcoDriving metodes principiem, bet arī īstenojot virkni citu aktivitāšu.

Statoil miles ekorallijs “Kurzeme 2016″ – Kopvērtējums:

Miles 2016 rezultāti

Miles 2016 rezultāti

Publikācija no interneta.

 

 

 


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: