“Ar dīzeļdzinēju aprīkoto VW potenciāls ASV tirgū ir izsmelts. Mēs neprognozējam turpmāku popularitātes pieaugumu mūsu automobiļiem ar dīzeļmotoru,” intervijā “Car and Driver” atklāj Vebkens. Tomēr VW kompānijas Ziemeļamerikas nodaļas vadītājs uzsver, ka šis lēmums attiecas tikai uz VW markas automobiļiem, nevis arī citiem koncerna zīmoliem.

ASV tirgū ar dīzeļdzinēju bija pieejami seši VW modeļi – “Jetta”, “Golf”, “Golf Sportwagen”, “Passat”, “Beetle” un “Touareg”. Vēl pirms tam, kad VW iekūlās “dīzeļgeitā”, šīs markas automobili ar dīzeļdzinēju ASV izvēlējās tikai 20% pircēju.

“Dīzeļa skandāls” aizsākās 2015. gada septembrī, kad ASV Vides aizsardzības aģentūra (EPA) apsūdzēja VW manipulācijās ar kaitīgo izmešu daudzuma mērījumu dīzeļdzinēju izplūdes gāzēs. Speciāls programmnodrošinājums VW markas spēkratos spēja konstatēt, kad laboratoriskos apstākļos tiek mērīts izplūdes gāzu sastāvs – uz šo brīdi dzinējs darbojās “ekoloģiskajā režīmā”.

Šovasar VW un ASV varasiestādes spēja vienoties par sodanaudu, ko vācu autoražotājs samaksās “dīzeļgeitas” ietvaros. Kompensācijās klientiem, kā arī vietējām ekoloģijas aizsardzības organizācijām VW būs spiests izmaksāt ap 15 miljardus ASV dolāru.