Publicēja: Auto Galvu Remonts | 07/02/2017

Pirktākie lietotie auto Latvijā

Pirktākie lietotie auto pērn bija “Volkswagen” ar 6636 reģistrētiem automobiļiem, kam seko “Volvo” ar 6163 importētiem automobiļiem, bet trešajā vietā bija “Audi” ar 5552 automobiļiem, liecina Auto asociācijas apkopotā informācija.

PĀRDODU!

PĀRDODU!

Ceturtajā vietā bija zīmola “BMW” auto ar 5050 vienībām. Šie četri zīmoli veido vairāk nekā 50% no visām lietotu vieglo pasažieru automobiļu pirmajām reģistrācijām. Populārāko modeļu augšgalā kā piektais topā ir iekļuvis arī “Opel”.

Tas nozīmē, ka, salīdzinot ar 2015.gadu, modeļu tops nav piedzīvojis īpašas izmaiņas. Topu ir pametis “Volvo S60”, kura vietu ieņēmis “Volvo XC90”. Var uzskatāmi redzēt, ka gandrīz puse jeb 44% no visiem importētajiem automobiļiem ir vairāk nekā desmit gadus veci, kas atspoguļo valsts iedzīvotāju pirkstpēju.

Pērn importēto vieglo automobiļu vidū palielinājies ar dīzeļdegvielu darbināmu automobiļu īpatsvars, un tas sasniedz jau 83,4% no visiem importētajiem vieglajiem automobiļiem, kas ir par 2,4% vairāk nekā gadu iepriekš.

Procentuāli maznozīmīga, bet pozitīva tendence 2016.gadā ir elektromobiļu un plug-in, jeb spraudņa hibrīdu imports. Reģistrēti 15 elektromobiļi un četri spraudņa hibrīdi, kas darbināmi ar elektrību un benzīnu. Visi četri reģistrētie spraudņa hibrīdi bija “Opel Ampera”. Elektromobiļu imports gan sastāvēja no vairākiem zīmoliem – astoņiem “Nissan Leaf”, diviem “BMW I3”, diviem “Ford Focus”, diviem “Tesla Model S” un viena “Citroen C-Zero”.

Kā zināms, visi iepriekš minētie elektromobiļu un spraudņa hibrīdi ir atbrīvoti no ekspluatācijas nodokļa, jo no 2017.gada 1.janvāra stājās spēkā nodokļu likmes pēc CO2 izmešu daudzuma, un automobiļi ar CO2 daudzumu 50 grami un kilometru ir atbrīvoti no šī nodokļa.

 

Publikācija no interneta.

whatcar

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: