Publicēja: Auto Galvu Remonts | 10/07/2017

Mazda MX-5 RF iegūst prestižo Red Dot balvu

3.jūlija vakarā Esenes Aalto teātrī Vācijā Mazda atkal kāpa uz pjedestāla, lai saņemtu balvu “Red Dot: Labākais no labākajiem”, kas piešķirta automobilim Mazda MX-5 RF un tā KODO – Soul of Motion dizainam.

Mazda MX-5 RF

Šī bija otrā reize, kad ceturtās paaudzes “ND” MX-5 ikgadējā Red Dot izstrādājumu dizaina konkursā ieguva augstāko godalgu. Gada sākumā Eiropas tirgū laistā Mazda leģendārā rodstera RF (fastback ar ievelkamo jumtu) versija atkārto panākumus, kādus reiz sasniedza versija ar mīksto jumtu, kas tādu pašu apbalvojumu saņēma 2015. gadā.

“Mums visiem kompānijā Mazda pēc milzīgā RF ieguldītā darba tas ir ļoti iepriecinoši,” sacīja Mazda Europe dizaina direktors Kevins Raiss [Kevin Rice], kurš saņēma piešķirto balvu. “Līdzšinējā MX-5 paaudze bija inovāciju izpausme gan dizaina, gan tehnoloģiskā līmenī, lai apliecinātu vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu ilgo bagāto Jinba Ittai “vadītājs-un-automobilis-kā viens” tradīciju. RF to aizved vēl par soli tālāk, padziļinot īpašnieku iespaidus ar fastback stilu un elastību, ko nodrošina ļoti vienreizējs ievelkamais jumts. Rezultātā ir radies nenoliedzami elegants Jinba Ittai atveidojums MX-5 visiem gadalaikiem un situācijām.”

Žūrija, kuras sastāvā bija 39 dizaineri, profesori un žurnālisti, visizcilākajiem dizainiem rezervēto “Labākā no labākajiem” vērtējumu piešķīra tikai 102 no vairāk nekā 5500 2017. gada Red Dot izstrādājumu dizaina konkursa pretendentiem.

Tagad Mazda ar saviem modeļiem uz KODO bāzes ir ieguvusi sešas Red Dot balvas: Mazda CX-3 un Mazda2 balvas saņēma 2015. gadā (līdz ar MX-5 versiju ar mīksto jumtu), vēlāk, 2014. un 2013. gadā godalgas mājās aizveda attiecīgi Mazda3 un Mazda6. Kritēriji Red Dot konkursa balvu piešķiršanai ietver inovācijas, funkcionalitāti, ergonomiku, simbolisko un emocionālo saturu, pašsaprotamu kvalitāti un ekoloģisko atbilstību.

Šogad 47 kategorijās, tajā skaitā starp automobiļiem un motocikliem, izvēlētie godalgotie izstrādājumi piecas nedēļas būs apskatāmi Red Dot dizaina muzejā Esenē, un tie nopelnījuši tiesības “nēsāt” “red dot” simbolu. Vienu no pasaulē lielākajiem izstrādājumu konkursiem Red Dot 1955. gadā ieviesa Esenē bāzētais Ziemeļreinas-Vestfālenes Dizaina centrs.

 

Publikācija no interneta

whatcar


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: