Publicēja: Auto Galvu Remonts | 04/08/2017

Vācijas autoražotāji sola dīzeļdzinēju programmatūras atjauninājumu kaitīgo izmešu samazināšanai

Lielākie Vācijas autobūves uzņēmumi piedāvājuši nodrošināt programmatūras atjauninājumu, kas samazinās kaitīgo izmešu apjomu piecos miljonos automobiļu, taču šīs ieceres kritiķi uzskata, ka šis ir tikai pagaidu risinājums vērienīgam kaitīgo izmešu falsificēšanas skandālam.

CARB pārstāvja testēšanas procesa izklāsts

Cenšoties novērst draudus, ka lielākās pilsētas varētu daļēji aizliegt ar dīzeļdzinējiem aprīkotās automašīnas, lai cīnītos pret nāvējošo smogu, autoražotāju “Volkswagen”, “Daimler”, BMW un “Opel” vadītāji sola nodrošināt programmatūras atjauninājumu, kas samazinās slāpekļa oksīda izmešus par aptuveni 25%-30%.

Šāds piedāvājums izteikts pēc sanāksmes, kuru trešdien rīkoja Vācijas Transporta un Vides ministrijas laikā, kad autorūpniecības nozare nonākusi krīzē.

Vides aizstāvju grupas gan uzskata, ka šajā sanāksmē panāktais kompromiss nav ilgtermiņa risinājums gaisa piesārņojuma krīzei.

“Volkswagen” 2015.gada septembrī izraisīja globālu skandālu, kad uzņēmums atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkoti ar konkrēta tipa dīzeļdzinējiem, kam uzstādīta kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūra.

Savukārt jūlijā žurnāls “Der Spiegel” vēstīja, ka “Volkswagen”, “Audi”, “Porsche”, BMW un “Daimler” kopš pagājušā gadsimta 90.gadiem slepeni sadarbojušies dažādos jautājumos, tostarp saistībā ar piesārņojumu izraisošajiem izmešiem automašīnās ar dīzeļdegvielas dzinēju.

 

Publikācija no interneta.

leta

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: