Publicēja: Auto Galvu Remonts | 07/11/2017

Neatbilstošu izmešu dēļ Audi atsauks A8 ar V8 dīzeļdzinēju

Vācijas federālā motorizēto transportlīdzekļu aģentūra (Kraftfahrt bundesamt jeb KBA) patlaban vētī, vai Audi nav manipulējis ar sava flagmaņa A8 slāpekļa oksīdu izmešu rādītājiem.

Audi A8

Audi A8

Volkswagen grupā ietilpstošais premium zīmols tādēļ ir izplatījis paziņojumu, ka visā Eiropā atsauks 4997 A8, kas apgādāti ar 4,2 litru V8 dīzeļdzinēju. Kā atsaukuma iemeslu kompānija min pārāk augstus NOxizmešu rādītājus, ko iespējams novērst ar jaunu dzinēja vadības programmatūru, vēsta Automotive News Europe.

Audi paziņojuši, ka par atklājumu brīvprātīgi paziņojuši KBA. Pēc Audi pārstāvja teiktā KBA uzskata, ka tās bijušas nekas cits kā nelegālas, apzinātas manipulācijas ar izmešiem.

Atsaukumam pakļauti A8, kas ražoti periodā starp 2013.gada septembri un 2017.gada augustu. Jāteic gan, ka «zāles» nebūs pieejamas uzreiz – jaunā programmatūra varētu būt pieejama 2018.gada pirmajā ceturksnī.

«Cita starpā programmatūras atjauninājums gādās, lai pēc iedarbināšanas, kad dzinējs ir auksts, tas iespējami ātri sasniedz atgāzu apstrādes sistēmai nepieciešamo optimālo temperatūru. Tikmēr testos mēs nodrošināsim, lai jaunā programmatūra neatstāj negatīvu iespaidu uz mašīnu veiktspēju un degvielas patēriņu,» teikts Audi paziņojumā.

2015.gadā tika atklāts, ka Audi ir veikuši manipulācijas ar dīzeļdzinējiem, lai to NOx izmešu daudzums laboratorijas testos atbilstu normatīviem. Reālajā dzīvē izmešu apjoms savukārt varēja būt pat 40 reizes lielāks par normu.

 

Publikācija no interneta.

apollo


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: