Publicēja: Auto Galvu Remonts | 08/11/2017

Circle K sadarbosies ar IONITY Latvija būs daļa no Eiropas lieljaudas elektrouzlādes tīkla

Circle K izveidojis sadarbību ar IONITY un plāno ierīkot lieljaudas elektrouzlādes tīklu Eiropā. Plānots, ka arī Latvija būs daļa no lieljaudas elektrouzlādes tīkla, sākotnēji nodrošinot uzlādes iespējas vienā degvielas uzpildes stacijā. Partnerības mērķis ir veicināt elektromobilitāti Eiropā.

IONITY

IONITY ir kopuzņēmums, ko veido BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company un Volkswagen Group (tostarp Audi & Porsche).

“Esam gandarīti par sadarbību ar IONITY, kuras ietvaros plānots izveidot Eiropā jaudīgāko elektriskā transporta uzlādes tīklu. Šī sadarbība ieskicē Circle K apņemšanos iesaistīties mobilitātes risinājumos. Mēs vēlamies, lai mūsu klientiem būtu iespēja izmantot jaunākos tehnoloģiskos risinājumus un mērot garas distances arī ar elektroauto,” stāsta SIA Circle K Latvia Izpilddirektore Gunta Jēkabsone.

IONITY tīklā būs aptuveni 400 lieljaudas elektrouzlādes vietas. Katrā no tām paredzēti vidēji seši uzlādes punkti. Circle K būs tīkla partneris septiņās valstīs – Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā, Īrijā, Lietuvā, Latvijā un Igaunijā –, kur tiks ierīkoti nākamās paaudzes elektroauto lādētāji.

“Plašais Circle K uzpildes staciju tīkls piedāvā lielisku izvietojumu, turklāt Circle K jau ir laba pieredze elektrouzlādes nodrošināšanā. Mūsu uzņēmumu kopīgais mērķis ir saviem klientiem piedāvāt ātrus, inovatīvus un ērtus uzlādes risinājumus,” norāda IONITY reģionālais direktors Jāns Heugens Īle (Jan Haugen Ihle).

Elektroauto uzlāde notiks ievērojami ātrāk, jo uzlādes jauda sasniegs pat 350 kW. Lieljaudas uzlādes iespēju varēs izmantot elektriskajiem transportlīdzekļiem, kuri aprīkoti ar CCS sistēmu. Turklāt lieljaudas atvērtais elektrouzlādes tīkls nodrošinās līdz šim nebijušu iespēju uzlādēt elektroauto tāliem ceļojumiem piemērotās vietās – pie šosejām un lielākajām maģistrālēm.

Pašlaik plānots, ka Latvijā sākotnēji būs viena lieljaudas elektrouzlādes vieta – tā būs daļa no visa Eiropas tīkla, kas nodrošinās pārvietošanos ar elektroauto no valsts uz valsti.

Notiks pakāpeniska tīkla izveide
IONITY plāno izveidot 400 lieljaudas elektrouzlādes vietas Eiropā. Sākotnēji plānots, ka 60 no tām tiks veidotas, sadarbojoties ar Circle K. Katrā tīkla vietā vidēji būs seši lieljaudas uzlādes punkti.

Uzlādes tīkls tiks pakāpeniski veidots visā Circle K ķēdē. Sākotnēji to plānots ierīkot pilotprojektu veidā, sākot ar Skandināvijas valstīm jau 2017. gada nogalē. Paredzams, ka pārējās lieljaudas elektrouzlādes vietas tiks ierīkotas 2018. un 2019. gadā.

 

Publikācija no interneta.

 


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorijas

%d bloggers like this: